Odpověď na téma: Názor na úrazové pojištění

#643
Tomáš Podlesný
Host

Dobrý den,
neuvedla jste o jaký produkt se jedná. Pojďme si ale trochu rozebrat nastavení Vaší smlouvy.

Nevím přesně co děláte za profesi, ale i tak si troufnu konstatovat, že budete zřejmě podpojištěná. Trvalé následky, denní odškodné i hospitalizace jsou na velmi nízké pojistné částce. V případě řekněme 40% trvalých následků by Vám bylo vyplaceno cca. 200 000Kč. 40% trvalých následků už je docela vážný úraz a pochybuji, že byste mohla svojí profesi s těmito trvalými následky vykonávat i nadále. Je pro Vás tedy cca. 200 000Kč dostatečná kompenzace i co se týká výhledu do budoucna? (ušlý zisk, závazky, děti, atd.) Další položku, na kterou zřejmě ale nikdy nedosáhnete je trvalá invalidita (je vyplácena až od 75% trvalých následků). Opět, je pro Vás plně dostačující 200 000Kč? Za to si budete schopna pořídit tak invalidní vozík a co dál? Invalidní důchod je cca. 8000Kč měsíčně, při tak velikém úrazu se už bude muset o Vás někdo starat. A to ještě netuším, jestli není výplata této částky podmíněna uznáním Vás institucí OSSZ jako plně invalidní. Bývá to v pojistných podmínkách uvedeno. Pojďme ale dále: 200Kč denní odškodné v případě nezbytného léčení úrazu. Tato částka postačuje pro nahrazení mzdy v případě nezbytného léčení úrazu po dobu 1 měsíc až do výše mzdy 15 000Kč. 100Kč hospitalizace. Poplatek nemocnici sice zaplatíte, ale co ušlý zisk (mzda)? S tou se již nepočítá? 🙂
Děti:
U dětí dávám bez jakéhokoli zaváhání nejvyšší možnou pojistnou částku trvalých následků. Svým klientům dávám 2 500 000Kč základní částku, což při dvou dětech na smlouvě dělá 96Kč/měsíc za každé! Takže při plných trvalých následcích je vyplaceno progresivně až 10 000 000Kč! Mějte prosím na paměti, že dítě má svůj život ještě před sebou a v případě velmi vážného úrazu je ho nutno zajistit na celý život, protože úraz zanechá trvalé následky a ty už nikdy nezmizí! Invalidita 100 000Kč. Opět platí to samé jak u Vás. Je to dostatečné odškodnění? Denní odškodné je v pořádku a hospitalizace také, i když by mohla být pojistná částka klidně i lehce vyšší. Tato položka je velmi levná.

Samotná smlouva není zřejmě nastavena tak, aby byla opravdu pojistkou a ne jen příspěvkem pojišťovně. Nicméně, přepočítával jsem si Vaší smlouvu a při stejných parametrech mi vychází na cca 730Kč/měsíc, což dělá rozdíl cca. 144Kč měsíčně oproti Vaší stávající smlouvě (1728Kč ročně), který lze do pojištění rozložit lépe. Správně by to mělo být nastaveno trochu jinak, ale návod zde uveřejňovat nebudu. Důvody jsou uvedeny v příspěvcích níže. Jen pro Vaší orientaci při správném nastavení činí pojistné cca. 922Kč/měsíc. Máte-li zájem o konzultaci, email na mne je uveden v příspěvcích níže.

Jen malá poznámka na konec: nejsem pojišťovák a pojišťováky také nemám rád. 😉

přeji krásný den.