Názor na úrazové pojištění

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Ludmila d a poslední změna proběhla 11 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #642 Odpovědět
   Petra
   Host

   Dobrý den,
   chtěla bych znát názor více lidí .
   Sjednala jsem si úrazové pojištění ,na základě kontaktu pojiš. poradcem.
   Pouze úraz chtěla jsem i něco naspoření ,ale paní mě vysvětlila klady i protiklady tak jsem usoudila ,že úraz je důležitější.Mám dvě děti.
   Můj úraz :Smrt 2000000,-,Smrt v autě :1000000,-byla to min. položka tak jsem si nechala dat.Trvalé následky:500000,- až 2500000,-5x od 0,1%,Invalidita 3st:200000,-.Doba léčení:200,- den.Hospitalizace: 100,-
   Dále mám v tom zahrnuty dvě děti věk 12 a 10 tak to.
   Srmt:50000,- pouze na pohřeb samozřejmě brrrrr
   Trvalé následky:500000,- 2500000,-5x od 0,1% paní mě doporučovala vyšší u tech dětí TN si asi u nich přidám.
   Invalidita : 100000,-
   Doba léčení: 200,-den
   Hospitlizace : 500,-
   Celková cena: 874,-
   Na to že nemám ráda pojš…. jsem byla mile překvapena .Prošli jsme poj. podmínky vše mě bylo vysvětleno i zápory ….a to oni si neradi haní .Výhody ,výhody a při plnění výluky ,výluky …
   Prosím hodnocení a názory .

   Děkuji za odpověď

  • #643 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   neuvedla jste o jaký produkt se jedná. Pojďme si ale trochu rozebrat nastavení Vaší smlouvy.

   Nevím přesně co děláte za profesi, ale i tak si troufnu konstatovat, že budete zřejmě podpojištěná. Trvalé následky, denní odškodné i hospitalizace jsou na velmi nízké pojistné částce. V případě řekněme 40% trvalých následků by Vám bylo vyplaceno cca. 200 000Kč. 40% trvalých následků už je docela vážný úraz a pochybuji, že byste mohla svojí profesi s těmito trvalými následky vykonávat i nadále. Je pro Vás tedy cca. 200 000Kč dostatečná kompenzace i co se týká výhledu do budoucna? (ušlý zisk, závazky, děti, atd.) Další položku, na kterou zřejmě ale nikdy nedosáhnete je trvalá invalidita (je vyplácena až od 75% trvalých následků). Opět, je pro Vás plně dostačující 200 000Kč? Za to si budete schopna pořídit tak invalidní vozík a co dál? Invalidní důchod je cca. 8000Kč měsíčně, při tak velikém úrazu se už bude muset o Vás někdo starat. A to ještě netuším, jestli není výplata této částky podmíněna uznáním Vás institucí OSSZ jako plně invalidní. Bývá to v pojistných podmínkách uvedeno. Pojďme ale dále: 200Kč denní odškodné v případě nezbytného léčení úrazu. Tato částka postačuje pro nahrazení mzdy v případě nezbytného léčení úrazu po dobu 1 měsíc až do výše mzdy 15 000Kč. 100Kč hospitalizace. Poplatek nemocnici sice zaplatíte, ale co ušlý zisk (mzda)? S tou se již nepočítá? 🙂
   Děti:
   U dětí dávám bez jakéhokoli zaváhání nejvyšší možnou pojistnou částku trvalých následků. Svým klientům dávám 2 500 000Kč základní částku, což při dvou dětech na smlouvě dělá 96Kč/měsíc za každé! Takže při plných trvalých následcích je vyplaceno progresivně až 10 000 000Kč! Mějte prosím na paměti, že dítě má svůj život ještě před sebou a v případě velmi vážného úrazu je ho nutno zajistit na celý život, protože úraz zanechá trvalé následky a ty už nikdy nezmizí! Invalidita 100 000Kč. Opět platí to samé jak u Vás. Je to dostatečné odškodnění? Denní odškodné je v pořádku a hospitalizace také, i když by mohla být pojistná částka klidně i lehce vyšší. Tato položka je velmi levná.

   Samotná smlouva není zřejmě nastavena tak, aby byla opravdu pojistkou a ne jen příspěvkem pojišťovně. Nicméně, přepočítával jsem si Vaší smlouvu a při stejných parametrech mi vychází na cca 730Kč/měsíc, což dělá rozdíl cca. 144Kč měsíčně oproti Vaší stávající smlouvě (1728Kč ročně), který lze do pojištění rozložit lépe. Správně by to mělo být nastaveno trochu jinak, ale návod zde uveřejňovat nebudu. Důvody jsou uvedeny v příspěvcích níže. Jen pro Vaší orientaci při správném nastavení činí pojistné cca. 922Kč/měsíc. Máte-li zájem o konzultaci, email na mne je uveden v příspěvcích níže.

   Jen malá poznámka na konec: nejsem pojišťovák a pojišťováky také nemám rád. 😉

   přeji krásný den.

  • #644 Odpovědět
   Monika
   Host

   Dobrý den paní Petro,

   pojišťovací agenti většinou sjednávají klientům více položek v úrazovém pojištění, aby klient více platil. Podle mého názoru je zbytečné sjednání smrt v autě, protože je to méně pravděpodobné a Vám úplně stačí pokud budete mít sjednanou pouze jednu smrt a to pojistnou částku v případě smrti, aby jste nemusela zbytečně platit a raději by jste si mohla ušetřené penízky spořit do budoucna.

   Je velmi důležité, aby si člověk v životě spořil a myslel na budoucnost. Pravděpodobně od 1.1. 2013 proběhne penzijní reforma a každý občan si bude muset povinně spořit.

   Invalidita je podle mého názoru také zbytečná. Paní Petro myslím si, že na pojistce dost přeplácíte.

   V případě jakýchkoliv dotazů Vám ráda zodpovím.
   S pozdravem finanční poradkyně Monika.

  • #645 Odpovědět
   karel
   Host

   Dobry den, pani Moniko, neni pravda, ze kazdy obcan si BUDE MUSET sporit od 1.1. 2013, je totiz zcela na jeho dobrovolnosti, zda pristoupi do noveho pojisteni, ci nikoliv.

  • #646 Odpovědět
   Jana Jírů
   Host

   Dobrý den pane Karle,
   PF se od 1.1.2013 definitivně změní,pokud to ještě nevíte!?
   Ten kdo neuzavře PF do 30.11.2012 ztrácí moznost jakýmkoli způsobem ovlivnit svůj výběr v pilířích.Zejména ve 2.
   S pozdravem

  • #647 Odpovědět
   Ludmila d
   Host

   Dobrý den mohu se zeptat od jaké pojištovny nabízíte takovou pojistku…připadá mi výhodná
   děkuji Ludmila

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Názor na úrazové pojištění
Informace o uživateli: