Odpověď na téma: ZFP Akademie

#1794
Nedat se oblafnout
Host

Toto stojí pro všechny za zamyšlení:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Dalsi-prusvih-penzijni-reformy-Uz-na-vas-startuji-tisice-sikulu-256539
Další průšvih penzijní reformy: Už na vás startují tisíce šikulů

Druhý pilíř penzijní reformy je především zajímavou příležitostí pro penzijní fondy, aby si na klientech pořadně vydělaly. Premiér Nečas by měl lidem říci, že většině z nich se tento způsob spoření nevyplatí. Tvrdí to v Lidových novinách ekonom Tomáš Prouza.

ParlamentníListy.cz již dříve přinesly názor profesora Jaroslava Vostatka, podle kterého důchodová reforma pro drtivou část veřejnosti nebude výhodná. Nyní Tomáš Prouza přichází s názorem, že se tomuto výsledku nelze divit, protože uspokojení střadatelů vůbec nebylo záměrem tvůrců reformy. Poskytovatelé služby- penzijní fondy- se prý těší zejména na to, jak si na novém spořícím produktu namastí kapsu. A už se prý připravují.

Podle Tomáše Prouzy pak nabídka premiéra sejít se s šéfy penzijních fondů prý připomíná opožděnou snahu zachránit si tvář. Přišla totiž až poté, co největší hráči na trhu – ING, Axa a Aegon – odmítli účast na pseudoreformě.

Reforma je prý prostě nastavená špatně a výsledkem je, že vstup do druhého pilíře je pro většinu obyvatel nevýhodný. Premiér také mluvil o tom, že chce potenciálním klientům říkat pravdu. „Pokud to ale udělá, tak bude muset důrazně varovat, že pro většinu lidí bude podpis smlouvy nevýhodný – a takovou otevřenost jistě premiér na mysli neměl,“ obává se Prouza. A tak se chystá „informační“ kampaň za dva miliony.

Podle Prouzy přitom jediným, kdo bude schopen potenciální zájemce o druhý pilíř přesvědčit, budou nabízející fondy. Jenže ty zcela nepokrytě nahánějí tisíce nových prodavačů a slibují jim, jak si na „klientech“ reformy královsky vydělají. „Českou penzijní reformu tak budou moci dealovat lidé bez jakékoliv praxe či oficiálně ověřených znalostí, a často s jedinou motivací – vlastním výdělkem,“ konstatuje Prouza.

A následující debata je jednoznačná – lidé nemají o podvody zájem. Doporučení – nepustit podomní oblbovače k tělu, do mobilu, do bytu a zabezpečit si obydlí. I spreje, psa, upozornění na nástěnký v obytných blocích, a ignorovat je.