Odpověď na téma: ZFP Akademie

#1776
Martin Symerský
Host

No nebudeme slovíčkařit. Pod zaplatím sem pochopitelně myslel, že dostane peníze z provize z mých smluv.
Já nemluvil o žádném skálopevném přesvědčení a na nějaké nejlepší uvážení taky kašlu. Řeknu mu co chci on mi připraví tři varianty a stejně tak oslovím tři společnosti, které mají na danou oblast dobré renomé. Mám pak na stole 6 nabídek a poradce obhajuje co a proč je lepší. Pochopitelně si pak ověřím na internetu prezentovaná čísla a samozřejmě, že si zjistím výši provizí na dané produkty a poradce mi je ani netají, když se na to zeptám. Ještě nikdy se nestalo, že by jeho doporučení nebyly v pořádku. A jak sem psal nemám problém s tím, že dostane slušně zaplaceno za kvalitní práci.
To samospotřebiletsví pěkně zní, ale reálně to je nesmysl. Celé je to postavené na zvrácené úvaze, že člověk neznalý problematiky a produktů doporučí ideální řešení a ještě si pro sebe uchrání provizi. Ve všech profesích platí, že nejkvalitnější práci podá člověk vyškolený, certifikovaný a každodenně dělající danou činnost. Navíc by logicky mělo být opatřování relevantních informací a jejich zpracování pro jeden případ nákladnější než uspořená provize.
Opravdu se musím smát, když čtu, jak lidé u ZFP kteří jako mají být ti odborníci, projdou školením a je to. A srovnávám to s profesionálama, kteří denně dělají několik nabídek a ročně absolvují několik týdnů kurzů a zkoušek u ČNB.
Poměr spokojených a nespokojených nedokážu posoudit. Neznám osobně žádného spokojeného, který by se tím pochlubil (i vy se stydíte za své jméno … narozdíl ode mne). Nespokojených znám nepoměrně více.