Odpověď na téma: Životní pojištění Allianz F1 + RP Allegro 2012

#1266
Tomáš Podlesný
Host

Dobrý den Petře P.,
moje "líné a arogantní ego" (děkuji za pochvalu) je v rámci normy, ale viditelně jsem někomu šlápnul na kuří oko. S pojmy jako "parazit" bych byl opatrný. Určitě jste zaregistroval, do jakého problému tohle slovo dokázalo dostat jednoho nejmenovaného ministra. Zde jsou požadovaná čísla:

Allianz F1 při výše uvedeném nastavení pojistných částek ->
k tomu bych jen rád upřesnil, že bohužel nelze jednoznačně posoudit, v jaké je dotyčná rizikové skupině, proto uvádím několik možných variant, nicméně za F1 zde paní Roman (?) 🙂 platí 1120Kč/měsíc běžného pojistného. Níže uvedené částky jsou hodnoty minimálního pojistného pro danou variantu.

Vyloučím-li varianty zaměstnání jako dřevorubec, dělník a podobné, kdy je uplatňována riziková skupina C, budu počítat s těmito scénáři – paní je v rizikové skupině B (obecně manuálně pracující) a doba trvání smlouvy je do 75ti let věku pojištěného, pak při těchto parametrech vychází měsíční pojistné 1014Kč.
– riziková skupina B, doba trvání smlouvy do 70ti let věku – cca. 939Kč/měsíc.
– riziková skupina A, doba trvání smlouvy do 75ti let věku – cca. 973Kč/měsíc.
– riziková skupina A, doba trvání smlouvy do 70ti let věku – cca. 898Kč/měsíc.
– riziková skupina A+, doba trvání smlouvy do 75ti let věku – cca. 931Kč/měsíc.
– riziková skupina A+, doba trvání smlouvy do 70ti let věku – cca. 856Kč/měsíc.
Rozdíly oproti skutečně placenému pojistnému a minimálnímu pojistnému si jistě dokážete spočítat sám. Kombinace F1+Allegro při sjednané variantě tedy = 1606Kč/měsíc. Zde jasně vidíte zmiňované "povinné pojistné" nad rámec minimálního pojistného a jasnou "malou domů" na provizích poradce. PČS Flexi při stejných parametrech jak v této kombinaci = cca. 1330Kč a na jednu smlouvu. Rozdíl ročně cca. 3312Kč a to minimálně. Co z toho zde nechápete?

Ano, přiznávám, bylo chybou napsat jen stroze "k Allegru se raději ani vyjadřovat nebudu", protože samotný produkt jako takový je velice zajímavý, nicméně v kombinaci s několika dalšími smlouvami toto propojištění jen zbytečně zvyšuje celkovou cenu za pojištění. 1 smlouva = jedny poplatky, 2 smlouvy = dvoje poplatky, 3 smlouvy = troje poplatky, atd.

Co se týká rezervy a denního odškodného, případně pojištění pracovní neschopnosti – zde s Vámi souhlasím, že není poskytnuto k tomuto dostatek informací, ale na druhou stranu ruku na srdce (a dle zkušenosti z praxe): kolik je skutečně lidí, kteří dostatečně velkou rezervu mají? 😉 Pak se tedy musím zeptat – na jak dlouho vystačí dotyčné případná rezerva? Na dva, případně tři měsíce? Super, a pokud se paní stane například úraz, který ji vyřadí dejme tomu na 7-8 měsíců z pracovního procesu? Rezervu spotřebuje a co dále? Životní, případně úrazové pojištění je sjednáváno aby ochránilo klienta proti neočekávaným zdravotním problémům, které by mohly nastat (a stávají se denně).

Dále bych Vás rád upozornil, že zde nic nenabízím (narozdíl od jiných) a tak tedy ani nemůžu být tím, za co jste mne označil – finančním konzultantem – parazitem.

Berte věci s nadhledem, používejte selský rozum a nepapouškujte jen to, čím Vás na seminářích krmí.

Přeji Vám příjemný den.