Spočítejte si cenu cestovního pojištění v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Výlet do Edinburgu

Cestování je mojí velikou vášní. Když byla možnost udělat si prodloužený víkend do Edinburgu, nebylo o čem přemýšlet. Přímý let z Prahy do Edinburgu je cca 2 hodiny dlouhý a cena zpáteční letenky je, pokud se zadaří, okolo 1000Kč.

Nádherné historické město, které je zároveň hlavním městem Skotska láká na spoustu zajímavostí. Leží u Severního moře na severovýchodě ostrova Spojeného království.

Historické centrum je plné krásných staveb, které stojí za to vidět. Navíc v hlavních ulicích potkáte tu a tam postávajícího dudáka v kiltu, který nádherou atmosféru dokresluje typickými skotskými melodiemi.

Projít město křížem krážem se vyplatí, historie dýchá doslova z každé uličky. Typické počasí je spíše sychravé, zamračené. Ale vůbec to nebrání skvělým zážitkům. Ostatně právě takovéto počasí si většina z nás představí, když se řekne Skotsko. Zatažená obloha, drobný deštík, vlhké chladno.

Centrum je protkáno obchůdky s výrobky z vlny, zejména šály a plédy s typickou skotskou kostkou a samozřejmě tu a tam narazíte i na obchůdek s pravou skotskou whiskey – ostatně na Royal Mile (ulice v samém srdci Edinburgu, která vede přímo k hradu) je i skvělé museum whiskey. A hned naproti mimořádná atrakce Camera Obscura and World of Illusions. Doporučuji navštívit v opačném pořadí 😉

Zajímavostí je, že například obrovské a tématicky rozmanité národní museum je zcela zdarma ( a nejen tohle) a přitom zde dokážete strávit několik hodin a nudit se rozhodně nebudete. K vidění jsou zde vycpaná zvířata ze všech kontinentů, minerály, historické artefakty s různých dob a kultur… Sami uvidíte.

Vzpomínáte na komedii Eurovision? 

Finále se konalo právě v Edinburgu a hlavní dvojice hrdinů se zde proháněla na kolečkových bruslích okolo fontány (Ross Fountain). Ta je k vidění v parku (Princes Street Gardens) pod Princes Street, což je jedna z „tepen“ Edinburgu.

Zdroj NETFLIX

Cestování je bezva, pokud máte jistotu, že v případě nehody o vás bude dobře postaráno. A právě proto je zde POJISTENI.cz, kde si zajistíte (klidně i na poslední chvíli z mobilu, pár chvil před vstupem do letadla) pojištění na cestu. Všechno rychle, lehce a v on-line režimu za příjemné ceny.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra

Aktuality a informace

Pozdrav z Ghany

Výlet do Ghany nebyl úplně výlet v pravém slova smyslu. Šlo o práci dobrovolníků, pomoc v nemocnici. Na dobrovolnický program jsme se přihlásily s kamarádkou

Celý článek »

Rychlý výlet do Helsinek

Do Finska jsem se vydala poprvé. Bylo to na pozvání kamarádky, která právě maturovala. Tak proč si neudělat krátký výlet? Začátkem června jsem letěla na prodloužený

Celý článek »

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.