Spočítejte si cenu cestovního pojištění v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Je lyžařská helma povinná?

Často se hovoří o bezpečném sportování a s tím souvisí i používání lyžařské helmy na sjezdovce. Jak je to doopravdy s nutností jejího používání u nás a v zahraničí? Pojďme si v tom udělat jasno.

  • v ČR je pouze doporučená a záleží tedy na zvážení každého, zda ji použije nebo ne (nikdo Vás k jejímu používání nemůže nutit)
  • na Slovensku je helma povinná pro děti do 15 let
  • v Rakousku je povinné používání lyžařské helmy pro děti do 15 – 16 let (dle střediska)
  • v Itálii je povinnost používat helmu do 14 let věku a pokuta za nedodržení se může vyšplhat až do výše 200 EUR
  • v Polsku je povinné používat helmu do 16 let věku dítěte
  • ve Slovinsku a Chorvatsku je povinné použití helmy u dětí do 15 let
  • ve Francii, Švýcarsku a Německu je užívání helmy dobrovolné

Dospělým tedy nehrozí pokuta za neužití helmy nikde a je na rozhodnutí každého, zda se pro ochranu hlavy rozhodne nebo ne. Spoléhat se na to, že jste dobrý lyžař a jezdíte bezpečně, je velmi bláhové a naivní. Obvykle nejste na sjezdovce sami a o ostatních jen stěží můžete prohlásit, že budou dodržovat rychlost a bezpečný odstup.

Vězte, že žádná čepice není dost cool pro bezpečné lyžování!

Představa plačícího dítěte nad zraněným rodičem bez helmy, který leží na ledu s rozbitou lebkou je dost děsivá. Chraňme tedy nejen děti, ale i sebe kvalitní lyžařskou helmou, jejíž pořízení je ve srovnání s případnými následky úrazu hlavy „za pakatel“.

 

Kalkulačka cestovního pojištění na lyže

 

Chystáte se lyžovat u nás nebo v zahraničí? Nezapomeňte na pojištění, které sjednáte rychlostí blesku on-line a s okamžitou platností. Pro sportování v ČR doporučujeme cestovní pojištění po ČR, které zahrnuje i připojištění úrazu, odpovědnosti a zavazadel.

Pokud vyrážíte do zahraničí, rozhodně nepodceňte cestovní pojištění, náklady na léčbu zranění na sjezdovce se mohou vyšplhat do závratných výšin. Zatímco cena pojistného je již od 7,-Kč na den.

 

 

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 3 roky, 10 měsíci.
Odpověď na téma: Je lyžařská helma povinná?
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Výlet do Edinburgu

Cestování je mojí velikou vášní. Když byla možnost udělat si prodloužený víkend do Edinburgu, nebylo o čem přemýšlet. Přímý let z Prahy do Edinburgu je

Celý článek »

Pozdrav z Ghany

Výlet do Ghany nebyl úplně výlet v pravém slova smyslu. Šlo o práci dobrovolníků, pomoc v nemocnici. Na dobrovolnický program jsme se přihlásily s kamarádkou

Celý článek »

Rychlý výlet do Helsinek

Do Finska jsem se vydala poprvé. Bylo to na pozvání kamarádky, která právě maturovala. Tak proč si neudělat krátký výlet? Začátkem června jsem letěla na prodloužený

Celý článek »

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.