Spočítejte si cenu úrazového pojištění v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Pojištění pro cyklisty

Odcizení kola

Kolo jako takové se pojišťuje v rámci pojištění domácnosti. Je-li uloženo v bytě, individuálně využívaných zabezpečených prostorách nebo uvnitř rodinného domu, hradí UNIQA v případě krádeže vloupáním celou hodnotu kola nebo kol, a to až do výše 20 % pojistné částky sjednané pro domácnost. Je-li kolo uskladněno ve společných uzamykatelných prostorách (kolárnách, kočárkárnách apod.), vyplatí UNIQA za odcizené kolo podle jeho hodnoty až 10.000 korun. Předpokladem pojistného plnění je policejní potvrzení násilného překonání zabezpečení prostor. Bicykly jsou pojištěné i mimo domov, tedy během jejich používání například na výletě nebo cestou do práce. Jsou-li odloženy v této době na místě k tomu obvyklém a uzamčeny, nahradí UNIQA v případě jejich krádeže částku do 5.000 korun.

 

[button position=“centered“ url=“https://online.pojisteni.cz/nemovitost/srovnani“]Kalkulačka pojištění domácnosti s připojištěním jízdních kol[/button]

 

Cestování s kolem po Evropě

Pojistná ochrana z pojištění domácnosti se vztahuje na ztrátu kola kdekoli v Evropě. Zapotřebí je vždy policejní protokol o odcizení. UNIQA poskytuje pojistné krytí i na kola převážená autem, a to v tuzemsku i v Evropě. Nerozlišuje se, zda jsou na střešním nebo zadním nosiči. Pojištění platí v době od 6 do 22 hodin a horní limit plnění činí 20.000 korun.

Když cyklista na kole způsobí škodu

Cyklista sám může za jízdy způsobit škodu na majetku nebo újmu na zdraví někomu jinému. Takových nehod se ročně stanou stovky. UNIQA například eviduje přejetí psa, kolizi dvou vozidel v důsledku zakolísání cyklisty při předjíždění nebo srážku dvou cyklistů v zatáčce s vážným zraněním. Dojde-li k havárii v cizině, bývá nárok poškozeného samozřejmě vyšší.

Jízdní kola přitom nemají povinné ručení jako jiná vozidla. Události, za které může být cyklista činěn odpovědným, lze hradit z pojištění občanské odpovědnosti sjednaného buď samostatně, nebo často k pojištění domácnosti. Územní platnost je také celá Evropa.

Důležitá je dostatečná pojistná částka, aby kryla celou vzniklou škodu nebo újmu. Pojištění odpovědnosti umožňuje UNIQA sjednat až do výše limitu pojistného plnění 50 milionů korun. Další možností pro škody v zahraničí je cestovní pojištění, jehož součástí může být pojištění odpovědnosti.

 

[button position=“centered“ url=“https://online.pojisteni.cz/odpovednost/srovnani“]Kalkulačka pojištění odpovědnosti pro cyklisty[/button]

 

Defekt na kole

UNIQA pojišťovna nabízí k pojištění domácnosti možnost připojištění cykloasistence. V rámci ní odborníci po nehodě nebo poruše klientovi pomohou s opravou na místě. Pokud to tam nelze, dopraví porouchané kolo do servisu až ve vzdálenosti do 50 km zdarma, opraví vyjmenované frekventované závady až do výše 5.000 korun a kolo do vyzvednutí zdarma uschovají. Služba stojí 220 korun ročně.

Úraz na kole

Pojišťovna UNIQA nabízí krátkodobé úrazové pojištění při sportu. Předmětem pojištění je pojistná ochrana pro případ úrazu při provozování pojištěného sportu, v jehož důsledku dojde k poškození zdraví nebo smrti poškozeného. Pojištění se vztahuje na úrazy, ke kterým došlo v době trvání pojištění, a to právě při pojištěné činnosti, tj. přímo při provozování druhu sportu, na který se toto pojištění vztahuje, jako je cyklistika, sjezd na horských kolech a dalších 200 sportů. Lze sjednat i třeba jen na víkend.

 

[button position=“centered“ url=“https://online.pojisteni.cz/uraz/srovnani“]Kalkulačka pojištění úrazu při sportování pro cyklisty[/button]

 

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 6 let, 1 měsícem.
Odpověď na téma: Pojištění pro cyklisty
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku.