Spočítejte si cenu cestovního pojištění v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Chorvatsko nepovoluje vstup zvířatům, která nemají čip

Nezbytné doklady pro Vaše zvířecí miláčky

Pokud cestujete do zahraničí se psem nebo kočkou, je nutné mít s sebou vždy tzv. mezinárodní průkaz pro malá zvířata, často označovaný jednoduše jako „pas“. Vystavuje ho autorizovaný veterinář (ne každý veterinář) a kromě identifikačního čísla mazlíčka je v něm uveden přehled provedených očkování.

Zvíře musí být dále očipované nebo disponovat jasně čitelným tetováním (tetování je v zahraničních zemích akceptováno jen u zvířat tetovaných do července 2011). Domácí mazlíček musí mít také platná všechna základní očkování, a to včetně vztekliny.

Země ale nemají pro vstup zvířat na svá území shodné požadavky. Pokud se například chystáte navštívit Velkou Británii či Irsko, musíte počítat navíc s ošetřením proti echinokokóze, které musí být provedeno 24 až 48 hodin před vstupem do země. Chorvatsko pak nepovoluje vstup zvířatům, která nemají čip. Vhodné je tedy včas před odjezdem u zastupitelského úřadu státu prověřit, jaké konkrétní opatření daná země požaduje.

Cestovní pojištění mazlíčka ušetří vaši peněženku

Ve chvíli, kdy máte veškeré potřebné doklady zajištěné, měli byste zvážit, zda svému mazlíčkovi nezřídíte také cestovní pojištění. Není povinné, ale je třeba mít na paměti, že na rozdíl od člověka zvíře nedisponuje kartičkou zdravotní pojišťovny, která by v zahraničí pokryla alespoň základní veterinární ošetření při nemoci či úrazu. A stejně jako u člověka, i v případě zvířete se veterinární péče může nečekaně vyšplhat na mnohatisícové částky.

Pokud cestujete do zahraničí, můžete si v rámci svého cestovního pojištění nechat připojistit náklady na veterinární péči pro psy a kočky, kteří cestují s vámi. Pojistit je možné psy a kočky starší 6 měsíců a mladší 8 let, resp. 10 let u koček,“ dle Slavia pojišťovny.

Mezi nejčastější úrazy psů se řadí například poranění kloubů, pořezání o ostré předměty, tržné rány způsobené pokousáním jiného psa, onemocnění zažívacího traktu, záněty zvukovodu, ale třeba i nachlazení.

Pojištění odpovědnosti se vyplácí i v zahraničí

Patří váš mazlíček k živějším či nezbednějším tvorům? Na místě je také zvážení pojištění odpovědnosti, které si k cestovnímu pojištění můžete připojistit. Dojít může k různým nenadálým situacím, jejichž finanční dopady se mohou pohybovat v desetitisících až statisících korun. Ochráněni navíc budete nejenom vy, ale i váš zvířecí kamarád.

Pes se může například z nenadání leknout a vběhnout před auto a způsobit tak dopravní nehodu. Kromě škody na autě a soukromém či veřejném majetku může dojít také k vážnému úrazu řidiče. Škoda na majetku třetích osob hrozí v mnoha různých situacích.

Pro turistické cesty je limit pojistného plnění 2 000 000 Kč pro újmu na zdraví a 500 000 Kč pro způsobení škody na věcech,“ dle Slavia pojišťovny.

 

[button position=“centered“ url=“https://online.pojisteni.cz/cestovni/srovnani“]On-line kalkulace cestovního pojištění[/button]

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 6 let, 8 měsíci.
Odpověď na téma: Chorvatsko nepovoluje vstup zvířatům, která nemají čip
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.