Články

Češi dle studie Allianz Global Wealth Report 2016

10.10. 2016 Žádné komentáře Zajímavosti

Zatímco růst celkového bohatství domácností po celém světě zpomalil, průměrný Čech má po loňsku o 36 tisíc korun více. Dle výsledků sedmého ročníku studie o světovém bohatství, kterou provádí skupina Allianz.

Růst hrubých finančních aktiv sice o jednu desetinu zpomalil, přesto se i zde Česko „vyšvihlo“ alespoň o jednu příčku nahoru, z 28. místa v hrubých aktivech na osobu na 27. místo ze zkoumaných zemí. Hrubá finanční aktiva zahrnují hodnotu veškerého movitého i nemovitého majetku průměrného občana, čistá hodnota finančního bohatství představuje veškerý movitý i nemovitý majetek s odečtem dluhů.

Průměrné čisté bohatství na obyvatele činilo loni v Česku 341 tisíc Kč.  Pro srovnání, na Slovensku loni průměrné bohatství na člověka dělalo 143 tisíc Kč oproti předloňským 141 tisícům a u průměrného Poláka to bylo 177 tisíc Kč. Rozdíl mezi bývalou západní a východní Evropou je stále obrovský, průměrný Němec loni vlastnil čistou hodnotu ve výši 1,29 milionu Kč a ještě lépe na tom byl Rakušan s 1,38 milionu Kč. Částky jsou uvedeny zhruba díky přepočtům z kurzu eura.

Čisté bohatství v průměru na obyvatele v roce 2015:

  1. Švýcarsko
  2. USA
  3. Velká Británie
  4. Švédsko
  5. Belgie
  6. Japonsko
  7. Dánsko
  8. Tchaj-wan
  9. Nizozemsko
  10. Singapur

26. Česká republika

Pojištění.cz Fóra Češi dle studie Allianz Global Wealth Report 2016

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz Pojištění.cz a poslední změna proběhla před 2 roky, 6 měsíců.

Odpovědět: Češi dle studie Allianz Global Wealth Report 2016
Informace o Vás: