Češi dle studie Allianz Global Wealth Report 2016

Zatímco růst celkového bohatství domácností po celém světě zpomalil, průměrný Čech má po loňsku o 36 tisíc korun více. Dle výsledků sedmého ročníku studie o světovém bohatství, kterou provádí skupina Allianz.

Růst hrubých finančních aktiv sice o jednu desetinu zpomalil, přesto se i zde Česko „vyšvihlo“ alespoň o jednu příčku nahoru, z 28. místa v hrubých aktivech na osobu na 27. místo ze zkoumaných zemí. Hrubá finanční aktiva zahrnují hodnotu veškerého movitého i nemovitého majetku průměrného občana, čistá hodnota finančního bohatství představuje veškerý movitý i nemovitý majetek s odečtem dluhů.

Průměrné čisté bohatství na obyvatele činilo loni v Česku 341 tisíc Kč.  Pro srovnání, na Slovensku loni průměrné bohatství na člověka dělalo 143 tisíc Kč oproti předloňským 141 tisícům a u průměrného Poláka to bylo 177 tisíc Kč. Rozdíl mezi bývalou západní a východní Evropou je stále obrovský, průměrný Němec loni vlastnil čistou hodnotu ve výši 1,29 milionu Kč a ještě lépe na tom byl Rakušan s 1,38 milionu Kč. Částky jsou uvedeny zhruba díky přepočtům z kurzu eura.

Čisté bohatství v průměru na obyvatele v roce 2015:

 1. Švýcarsko
 2. USA
 3. Velká Británie
 4. Švédsko
 5. Belgie
 6. Japonsko
 7. Dánsko
 8. Tchaj-wan
 9. Nizozemsko
 10. Singapur

26. Česká republika

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

 • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let, 4 měsíci.
Odpověď na téma: Češi dle studie Allianz Global Wealth Report 2016
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Jste připraveni na velké mrazy?

Škoda způsobená mrazem Pojištění proti zamrznutí vodovodních trubek je specifický druh pojištění, který pokrývá škody způsobené zamrznutím a následným prasknutím vodovodních trubek ve vaší domácnosti

Celý článek »