Články

Češi a Slováci podceňují pojištění bydlení

2.8. 2016 Žádné komentáře Pojištění majetku

Aktuální reprezentativní průzkum společnosti AXA ukazuje na podceňování Čechů a Slováků v ohledu na pojištění bydlení.

Bydlení nemá pojištěno 26 % Čechů

Pojištění bydlení častěji nalezneme u vlastníků rodinných domů, a to ve 33 %. U vlastníků bytů je pojištění bydlení sjednáno v necelých 30 %. Pouze 13 % Čechů a 6 % Slováků, kteří žijí v pronajatém bytě či domě, má sjednáno pojištění bydlení. Tito lidé si však neuvědomují, že jim hrozí stejná rizika v pronajatém bydlení jako ve vlastním. Nejvíce si rizika související s nepojištěním bydlení uvědomují obyvatelé Plzeňského kraje a Vysočiny, kde nemovitost nemá pojištěno pouze 15, respektive 17 % respondentů.

Jaké přesně pojištění majetku má neví 22 % Čechů 

AXA se v průzkumu dále ptala, jaký druh pojištění mají sjednaný. Samostatné pojištění nemovitosti uvádí 13 % a pojištění domácnosti téměř 26 % respondentů. Obě pojištění má 1/3 respondentů. Více než 22 % Čechů si nevzpomíná, co všechno mají pojištěné, a 6 % uvádí, že nerozlišuje mezi oběma druhy pojištění (nemovitost/domácnost), rozdíl mezi nimi je však zásadní.

Takřka 47 % Čechů, resp. 42 % Slováků si myslí, že riziko škod spojených s bydlením je minimální. Téměř 33 %/31 % (ČR/SR) považuje výdaje na pojištění za zbytečně nebo nepřiměřeně vysoké a 15 %/15 % je připraveno hradit případné škody z úspor.

Vyzkoušejte si nezávaznou kalkulačku na pojištění nemovitosti nebo pojištění domácnosti. Sjednání je 100% online.

Pojištění.cz Fóra Češi a Slováci podceňují pojištění bydlení

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 4 roky, 5 měsíci.
Odpověď na téma: Češi a Slováci podceňují pojištění bydlení
Informace o uživateli: