Spočítejte si cenu cestovního pojištění v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Turecko s cestovním pojištěním aktuálně

V souvislosti s posledními násilnými událostmi v Turecku bychom chtěli informovat české turisty, kteří v této zemi pobývají nebo se do ní chystají na dovolenou, jaké nároky z cestovního pojištění lze uplatňovat.

Vzhledem k tomu, že Ministerstvo zahraničních věcí v současné době nedoporučuje cestovat do Istanbulu, Ankary a jihovýchodního regionu Turecka, lze uplatnit pro zájezdy směřované do těchto destinací pojištění storna z důvodu teroristického útoku od UNIQA pojišťovny. Turisté by neměli tímto směrem vycestovat, a mohou vůči pojišťovně uplatnit svůj nárok na vrácení peněz za nevyužité služby.

Pro klienty, kteří pobývají v těchto oblastech už od doby před pokusem o státní převrat, platí pojištění léčebných výloh v souvislosti s tělesnou újmou, kterou by během těchto událostí eventuálně utrpěli. Jedinou podmínkou pro čerpání náhrady z cestovního pojištění je, že se nezúčastnili puče aktivně na straně jeho původců. V ostatních částech Turecka platí cestovní pojištění zcela bez omezení.

Vzhledem k omezení varování Ministerstva zahraničních věcí na výše uvedené tři destinace jsou považovány zbývající části Turecka aktuálně za bezpečné a turistům nic nebrání na dovolenou jet. Pro ostatní cílové lokality tedy pojištění storna využít nelze.

Je nezbytné průběžně sledovat vývoj událostí a případnou aktualizaci doporučení ze strany Ministerstva zahraničních věcí. V případě změny by se výše uvedené informace o využití cestovního pojištění aplikovaly ekvivalentním způsobem i pro nově vyjmenované destinace.

  • V případě dotazů – informace na adrese cestovni@uniqa.cz
  • Pro klienty, kteří už v Turecku pobývají, je 24 hodin denně k dispozici asistenční linka UNIQA pro cestovní pojištění +420 296 333 696.

 

[button position=“centered“ url=“https://online.pojisteni.cz/cestovni/srovnani“]On-line kalkulace cestovního pojištění[/button]

 

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 6 let, 4 měsíci.
Odpověď na téma: Turecko s cestovním pojištěním aktuálně
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Výlet do Edinburgu

Cestování je mojí velikou vášní. Když byla možnost udělat si prodloužený víkend do Edinburgu, nebylo o čem přemýšlet. Přímý let z Prahy do Edinburgu je

Celý článek »

Pozdrav z Ghany

Výlet do Ghany nebyl úplně výlet v pravém slova smyslu. Šlo o práci dobrovolníků, pomoc v nemocnici. Na dobrovolnický program jsme se přihlásily s kamarádkou

Celý článek »

Rychlý výlet do Helsinek

Do Finska jsem se vydala poprvé. Bylo to na pozvání kamarádky, která právě maturovala. Tak proč si neudělat krátký výlet? Začátkem června jsem letěla na prodloužený

Celý článek »

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.