UNIQA tradičně pojistila výtvarnou Litomyšl

UNIQA pojišťovna pojišťuje už řadu let významnou kulturní událost – Smetanova výtvarná Litomyšl.

Ta představuje jedinečnou přehlídku figurálního umění ze sbírky Roberta Runtáka složenou z předních děl současných českých a zahraničních malířů a sochařů. Pojistná hodnota několika desítek mimořádných maleb, soch i objektů, které jsou k vidění od 9. června do 10. července v Zámeckém pivovaru, činí zhruba 50 000 000 Kč.

Krytí zahrnuje jak cestu exponátů na výstavu a po skončení zpět k vlastníkovi, tak i celou dobu jejich výstavy v Litomyšli. Znamená to zabalit a přesunout všechna díla na jedno místo, zajistit pro ně bezpečné podmínky po celou dobu vystavování, a nakonec se postarat o jejich převoz zpět. Transporty zajišťuje specializovaná firma. Po celou dobu trvání výstavy jsou kontrolovány podmínky v expozici a panují mimořádná opatření proti odcizení nebo poškození.

V minulých letech pojišťovala Uniqa pojišťovna například:

  • výstavu relikviáře sv. Maura na Pražském Hradě
  • Nobelovy ceny v Národním technickém muzeu
  • výstavu Jana Zrzavého v Ostravě
  • přehlídku Benediktini v srdci Evropy 800 – 1300 ve Valdštejnské jízdárně v Praze
  • Letos se rovněž angažuje v rámci výstavního cyklu k 700. výročí narození Karla IV
Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let, 8 měsíci.
Odpověď na téma: UNIQA tradičně pojistila výtvarnou Litomyšl
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Jste připraveni na velké mrazy?

Škoda způsobená mrazem Pojištění proti zamrznutí vodovodních trubek je specifický druh pojištění, který pokrývá škody způsobené zamrznutím a následným prasknutím vodovodních trubek ve vaší domácnosti

Celý článek »