Články

Sněhová nadílka spustila vlnu pojistných událostí

4.3. 2016 1 komentář Havarijní pojištění, Pojištění odpovědnosti, Povinné ručení

Po sněhové nadílce a především poté, co se sníh změnil v těžkou hmotu, oznámilo Allianz pojišťovně škodu na autě už 760 řidičů. Nejvíce škod je v Praze, na Ústecku, Teplicku a Příbramsku.

Nejčastěji v těchto dnech řeší pojišťovna spadlý sníh, led a stromy či větve na zaparkovaná auta. Poškozené jsou pak zpravidla kapoty, čelní skla a střechy vozidel. Opravy jdou až do mnoha desítek tisíc korun. Zranění v souvislosti s pádem rampouchu nebo sněhové vrstvy naštěstí neřeší v Allianz tak často.

Jak tedy správně postupovat, abyste neriskovali zdraví a současně získali náhradu škody od pojišťovny?

 • Zdokumentujte stav poškozeného vozidla na místě, vyfotografujte spadlý sníh a nemovitost, ze které spadnul.
 • Výhodou bude, když si zajistíte svědka. To je důležité zejména u úrazu, pokud to situace umožňuje.

Další postup už je stejný, ať jde o auto, nebo o člověka, který spadne na neudržovaném chodníku. Škodu lze nárokovat z úrazového pojištění nebo z odpovědnostního pojištění majitele chodníku nebo nemovitosti. Je možné to udělat i z obou najednou.

Právě majitel chodníku (na kterém někdo upadl) nebo domu (ze kterého spadly rampouchy nebo sníh) kontaktuje svoji pojišťovnu, neboť jde o jeho pojistku. Pojišťovna pak věc řeší s pojištěným, ale zejména s poškozeným, shromáždí dokumentaci, informace, a pokud je vše v pořádku, vyplácí pojistné plnění poškozenému.

Uvedla Allianz pojišťovna, a. s.

Pojištění.cz Fóra Sněhová nadílka spustila vlnu pojistných událostí

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázekAngelika a poslední změna proběhla 4 roky, 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #8104 Odpovědět
   Profilový obrázekAngelika
   Host

   Loni jsem upadla na chodníku a měla jsem výron kotníku. Nemohla jsem 14 dnů chodit a když jsem to řekla majiteli chodníku a domu kde se mi to stalo, tak se mi vysmál, že se mi to mohlo stát hned vedle a ne u něj a jak mu to dokážu. Svědky jsem neměla, takže jsem měla smůlu. Tyto věci se velmi špatně dokazují.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Sněhová nadílka spustila vlnu pojistných událostí
Informace o uživateli:
Storno