Pojištění pro žadatele dotací z EU

Nový pojistný produkt Pojištění finanční opravy poskytnuté dotace nabídne Slavia pojišťovna

Pojištění by mělo pomoci českým firmám, institucím a sdružením odhodlat se podstoupit náročný proces čerpání financí z dotací EU. Kontroly ze strany poskytovatelů jsou přísné, administrativa spojená s čerpáním dotací je velice náročná a mnohé žadatele odrazuje obava, že v některé fázi mohou neúmyslně chybovat a vystavit se tak finančním komplikacím.

Před jakými riziky ochrání pojištění?

Slavia pojišťovna nabízí sjednání pojištění pro dotace přidělované v rámci jednotlivých operačních programů ESIF. Nové pojištění dokáže ošetřit sankce plynoucí z chyb v rámci přidělených dotací ve fázi realizace projektu, případně ve fázi zajištění udržitelnosti projektu, a umožňuje pojistit maximálně 30% z celkové částky poskytnuté dotace. Sjednává se bez spoluúčasti. Mezi výluky, na které se pojištění nevztahuje, patří podvodné jednání příjemce dotace.

Pochybení během procesu čerpání prostředků z ESIF a související sankce mohou žadatele o dotace uvést do nejistoty a ohrozit realizovaný projekt. Právě pro tyto případy je nyní možné využít tohoto pojištění.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 6 let, 4 měsíci.
Odpověď na téma: Pojištění pro žadatele dotací z EU
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Rychlý výlet do Helsinek

Do Finska jsem se vydala poprvé. Bylo to na pozvání kamarádky, která právě maturovala. Tak proč si neudělat krátký výlet? Začátkem června jsem letěla na prodloužený

Celý článek »