UNIQA pojišťovna řeší v průměru 423 škod denně

V loňském roce nahlásili klienti UNIQA pojišťovny celkem 154.378 škod všeho druhu, což znamenalo meziroční nárůst o 3,3 procenta. Každý den tak v průměru přibylo k vyřízení 423 pojistných událostí.

Statistiky  UNIQA pojišťovny v roce 2014

  • Povinné ručení a havarijní pojištění, celkem 44 054 škod (plus 6 %). Meziročně opět ubylo krádeží vozidel, naopak přibližně o 15 % přibylo střetů vozidel se zvířaty.
  • Cestovní pojištění, celkem necelých devět tisíc škod, meziročně přibližně o 4,5 % více. Dominovalo ošetření při onemocnění nebo úrazu v cizině, dále zásahy asistenčních služeb a plnění z pojištění stornopoplatků. Výrazně narostly náhrady za zpožděný nebo zmeškaný let, za zpoždění zavazadel nebo v souvislosti s potížemi domácích mazlíčků na cestách (meziročně pětkrát více)
  • Pojištění majetku, celkem 4.155 případů škod z pojištění domácnosti a nemovitostí, což znamenalo pokles o 8,5 % oproti roku 2014. Celková hodnota hlášených škod převyšovala 157 milionů korun. Ubylo jak škod úderem blesku, tak i z krupobití. Naopak více bylo pojistných událostí způsobených tíhou sněhu a také vichřicí (o 100, resp. 245 %)
  • Pojištění odpovědnosti, po předloňském výrazném nárůstu nyní došlo ke snížení počtu hlášených škod. Naopak ale více starostí přineslo odvětví pojištění přepravy, které je sice ve kmeni UNIQA zastoupeno méně, ale loni přineslo o 77 % více škod.
  • Životní pojištění, přibližně 70 nových škod denně, což bylo o pětinu méně než v roce 2014. Celkem činil počet nahlášených pojistných událostí 26.050 případů. Asi desetina z nich nejsou žádnou „škodou“ v pravém slova smyslu – jde o ukončení dlouhodobých smluv z důvodu dožití se konce pojistné doby. Stoupající trend byl zaznamenán v úrazovém pojištění, kde celkový počet hlášení činil 39.729 případů (meziročně +4 %)
Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 8 let.
Odpověď na téma: UNIQA pojišťovna řeší v průměru 423 škod denně
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Jste připraveni na velké mrazy?

Škoda způsobená mrazem Pojištění proti zamrznutí vodovodních trubek je specifický druh pojištění, který pokrývá škody způsobené zamrznutím a následným prasknutím vodovodních trubek ve vaší domácnosti

Celý článek »