Články

Sněhová kalamita potrápila nejen motoristy

27.1. 2016 Žádné komentáře Pojištění majetku

Podle statistiky byli v mrazivých dnech minulých dnů nejohroženější skupinou motoristé, problémy však hlásili i majitelé nemovitostí. Několik lidí bohužel každoročně zraní led padající ze střechy, jiným zase poškodí auta. Nehodu na náledí nebo v souvislosti s nadměrnou sněhovou nadílkou nahlásilo Allianz pojišťovně na 40 lidí

Jak postupovat při zimní nehodě :

V případě škod na zdraví i majetku doporučujeme snažit se zajistit svědka nehody, případně požádat záchranáře o pozdější výpověď. Nezapomeňte také zdokumentovat stav poškozeného vozidla či vašeho zranění, pokud však nevyžaduje okamžité ošetření. Vhodné je také pořídit dokumentaci celkové situace na místě, tj. například vyfotit nemovitost, ze které led spadl. Je-li to možné, snažte se co nejdříve spojit s vlastníkem budovy. Následně na něm doporučujeme písemně uplatnit právo na náhradu vzniklé újmy. Majitel se patrně vzápětí obrátí na svého pojistitele a pojistnou událost pak začne šetřit pojišťovna, u které má sjednané pojištění odpovědnosti.

Pojištění.cz Fóra Sněhová kalamita potrápila nejen motoristy

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 5 let.
Odpověď na téma: Sněhová kalamita potrápila nejen motoristy
Informace o uživateli: