Hypotéky trhají ve statistikách rekordy

Hypoteční trh zažil loni rekordní rok, nejvyšší byl objem a počet hypoték i jejich průměrná výše. Různé akce, slevy a nízké úrokové sazby přilákaly do bank rekordní počet klientů.

  • téměř 105 tisíc klientů sjednalo hypotenční úvěr
  • za celkem 190 miliard korun.

Hlavním důvodem zvýšené aktivity na hypotečních trzích byl pokles úrokových sazeb.

Zajímavostí minulého roku byla i výše průměrné hypotéky. V prosinci se průměrná výše hypotéky vyšplhala na 1,9 milionu korun. Jde o druhou nejvyšší půjčovanou částku od roku 2003. Nejvíce peněz si lidé půjčovali v prosinci 2007, tehdy to bylo 1,95 milionu korun. Přitom tehdy byla průměrná úroková sazba 5,34 procenta.

Vzhledem k nízkým úrokovým sazbám si lidé loni brali stále vyšší a vyšší hypoteční úvěry. Nahrával tomu i fakt, že mnoho odborníků se domnívalo, že sazby ke konci roku vzrostou. Proto se klienti raději vydali do bank a sjednali si hypotéku za stále výhodnou sazbu. Tyto prognózy se zatím ale nepotvrdily a sazby se stále drží u dna.

Celý článek v deníku HN : Objem hypoték loni přesáhl rekordních 190 miliard. Letos by to mohlo být ještě více

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 6 let, 5 měsíci.
Odpověď na téma: Hypotéky trhají ve statistikách rekordy
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Pozdrav z Ománu

Absolutní monarchie Sultanát Omán leží u Arabského moře v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Do Ománu jsme jeli pouze za sluníčkem a odpočinkem (četba knih a

Celý článek »