Zkušenosti s životním pojištěním Allianz

Více než 64 tisíc úrazů, které lidé v rámci životního pojištění Allianz nahlásili v roce 2014. Mnoho z nich přitom patří do kategorie téměř nepředstavitelných náhod.

Že se může v drama proměnit třeba i obvyklá cesta do práce, dokazuje příběh klientky, která nechtěla zmeškat svůj vlak – a místo do zaměstnání se dostala do nemocnice. Příčinou však nebyl pád, jak by se mohlo zdát. „Běžela jsem na nádraží v hustém dešti kolem uzamykatelné reklamní tabule, když vítr otevřel její dvířka a ty mi rozsekly hlavu,“ uvedla do popisu nehodového děje příhodu z rána, na které by raději zapomněla.

A o nešťastných náhodách ví své i rybář z Mělnicka, který si přijel od stresu všedních dní odpočinout k vodě. „Na pískovně jsem si v autě zapálil svíčku, abych viděl při stlaní. Svíčka se mi ale převrhla, vzplanul od ní spacák, a aby toho nebylo málo, od ohně bouchl sprej na komáry. Utrpěl jsem popáleniny a poleptání,“ vylíčil klientskému servisu. Stejně jako on měli přitom všichni zmiňovaní aktéři nehod jediné štěstí v neštěstí – nezapomněli se „proti smůle“ pojistit.

Že se doslova vyplatí být na náhodu připraven, dokazuje i letošní úrazová bilance, která je jen o něco málo nižší než ta loňská – v rámci životního pojištění zatím likvidátoři Allianz řešili přes 48 tisíc škod způsobených úrazem. Pojistit se přitom není v dnešní době nic složitého. Při výběru životního pojištění se stačí řídit pěti jednoduchými pravidly:

  1. Pojistěte se tak akorát – Dobrý poradce vám doporučí nastavit si pojištění tak, aby spolu s veřejným sociálním systémem pokrylo 100 % všech vašich běžných nutných výdajů.
  2. Rozdělujte a nemíchejte – Smlouva životního pojištění může mít dvě složky: ochrannou a investiční. Pokud jsou obě složky od sebe jednoznačně oddělené, je pojištění přehledné a bez vysokých poplatků.
  3. Požadujte pevnou cenu – Založte si pojištění, které drží pro každé sjednané riziko stejnou cenu od počátku do konce a nestupňuje ji podle věku klienta.
  4. Neplaťte divné poplatky – Moderní produkty neúčtují žádné zbytečné poplatky. Jejich maximální poplatek bývá 3 % z hodnoty investice a díky tomu jsou stejně výhodné jako pravidelné investice do podílových fondů.
  5. Nevybírejte jenom podle ceny – Pozor na levné smlouvy, které kryjí pouze něco: například úraz, ale jen z důvodu dopravní nehody atd.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 6 let, 8 měsíci.
Odpověď na téma: Zkušenosti s životním pojištěním Allianz
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Rychlý výlet do Helsinek

Do Finska jsem se vydala poprvé. Bylo to na pozvání kamarádky, která právě maturovala. Tak proč si neudělat krátký výlet? Začátkem června jsem letěla na prodloužený

Celý článek »