Podíl UNIQA pojišťovny se na českém trhu blíží 5%

Za prvních šest měsíců tohoto roku předepsala UNIQA na pojistném celkem 2,955 miliardy korun a posílila o 3,8 %. Většinová část pojistného (80 procent) připadla na neživotní segmenty, které navýšily předepsané pojistné o 4,6 % na celkových 2,365 miliardy korun.

Nejvíce se dařilo v odvětvích

  • transportu (+ 44 %)
  • pojištění techniky (+ 33 %)
  • a ve speciálním pojištění právní ochrany (více než dvojnásobný růst pojistného).

Životní pojištění přispělo celkem 590 miliony korun a přineslo meziročně na pojistném o
0,7 % více. Běžně placené životní pojištění tentokrát meziročně stagnovalo a přírůstek byl zaznamenán v jednorázově placeném životním pojištění.

Celková škodovost byla díky absenci výskytu větších kalamitních škod na úrovni 57 procent, což zhruba odpovídá i loňské hodnotě. Nejvyšší škodovost se letos projevovala v pojištění transportu, úrazovém a havarijním pojištění.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 6 let, 8 měsíci.
Odpověď na téma: Podíl UNIQA pojišťovny se na českém trhu blíží 5%
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Pozdrav z Ománu

Absolutní monarchie Sultanát Omán leží u Arabského moře v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Do Ománu jsme jeli pouze za sluníčkem a odpočinkem (četba knih a

Celý článek »

Pozdrav z Malty

Výlet lodí kamkoliv po světě, je prostě paráda. Pokud je loď dostatečně veliká, vlny minimální a posádka milá. Vlastní zkušenost je nepřenositelná, ale zkusím se

Celý článek »

Pozdrav ze Sicílie

Palermo Většině z nás se po vyslovení města Palerma vybaví sicilská mafie. Ovšem pokud jste cestovatelé, určitě si návštěvu tohoto nádherného historického města nenechte ujít.

Celý článek »