Spočítejte si cenu cestovního pojištění v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Cestovního pojištění se letos klientům vyplatilo

Letos zaznamenala Slavia pojišťovna 20% nárůst počtu náhrad za lékařská ošetření v rámci cestovního pojištění. Oproti loňskému roku klesl počet případů v Řecku, naopak nárůst pojišťovna evidovala např. v Egyptě, Chorvatsku, Itálii.

Časté byly také úrazy způsobené při turistice, cyklistice a dalších sportech. Právě tyto aktivity generovaly největší počty vážnějších zranění. Patřily mezi ně zejména zlomeniny, podvrknuté kotníky, otřesy mozku, ale bohužel také úrazy, které vyžadovaly pobyt na JIP, letecké transporty a v některých případech byly spojeny i s trvalými zdravotními následky.

I přesto se kolem 20 % turistů vydává do zahraničí bez cestovního pojištění. Většinou v domnění, že je bezpečně ochrání veřejné zdravotní pojištění platné v rámci EU. V případě zdravotních komplikací pak mohou být nemile překvapeni. Jako občané ČR sice máme ve většině států Evropy nárok na základní zdravotnické služby, toto pojištění však nepokrývá spoluúčast, poplatky, nákup léků nebo stomatologická ošetření a další náklady.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let.
Odpověď na téma: Cestovního pojištění se letos klientům vyplatilo
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Výlet do Edinburgu

Cestování je mojí velikou vášní. Když byla možnost udělat si prodloužený víkend do Edinburgu, nebylo o čem přemýšlet. Přímý let z Prahy do Edinburgu je

Celý článek »

Pozdrav z Ghany

Výlet do Ghany nebyl úplně výlet v pravém slova smyslu. Šlo o práci dobrovolníků, pomoc v nemocnici. Na dobrovolnický program jsme se přihlásily s kamarádkou

Celý článek »

Rychlý výlet do Helsinek

Do Finska jsem se vydala poprvé. Bylo to na pozvání kamarádky, která právě maturovala. Tak proč si neudělat krátký výlet? Začátkem června jsem letěla na prodloužený

Celý článek »

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.