Články

Za pojistné podvody až 10 let

17.7. 2015 Žádné komentáře Pojišťovny

Pojistný podvod je trestný čin, za který může soud podle závažnosti udělit až desetiletý trest odnětí svobody, a to určitě za pokus nestojí.

Za první pololetí 2015 prověřovali specialisté ČPP na 112 podezřelých případů. V polovině z nich bylo prokázáno podvodné jednání a pojistné plnění bylo zamítnuto. „Na nevyplaceném pojistném plnění pojišťovna uchránila finanční prostředky v hodnotě téměř 26 milionů korun,“ říká Bc. Aleš Haisl, vedoucí oddělení vyšetřování Bezpečnostního odboru.

Nejvíce odhalených podvodů bylo v Praze a v krajích Středočeském, Ústeckém a Severomoravském. Nejpoctivějším regionem na základě statistik byl kraj Východočeský.

Nejvíce pokusů o podvodná jednání zaznamenala pojišťovna tradičně v oblasti pojištění vozidel. „Organizované skupiny pachatelů v určitých regionech úmyslně vyvolávají dopravní nehody a její účastníci si pouze vyměňují role – při některých nehodách vystupují v postavení poškozeného nebo pojištěného, jako svědci či řidiči,“ uvádí příklady z praxe Aleš Haisl.

Pojišťovny disponují stále dokonalejšími systémy k vyhodnocování podezřelých souvislostí a příznaků u jednotlivých případů, které v součinnosti s prací vyšetřovacích skupin efektivně rozkrývají tuto formu trestné činnosti.

Uvedla ČPP ve své tiskové zprávě : ČPP odhalila za první pololetí 2015 pojistné podvody za 26 milionů korun

Pojištění.cz Fóra Za pojistné podvody až 10 let

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz Pojištění.cz a poslední změna proběhla před 3 roky, 11 měsíců.

Odpovědět: Za pojistné podvody až 10 let
Informace o Vás: