Nárůst objemu hypoték 46%

Zájem o hypoteční úvěry na bydlení v letošním roce opět výrazně vzrostl. Hypoteční banka Wüstenrot vykázala v 1. pololetí 46% nárůst objemu poskytnutých hypoték.

  •  v 1. pololetí letošního roku hypotéky a účelové úvěry na bydlení celkem za 2,978 mld. Kč

Češi chtějí bydlet ve vlastním. Z průzkumu provedeného ve věkové skupině mezi 18 a 50 lety preferuje bydlení ve vlastním bytě nebo domě plných 94 % dotázaných. Přitom ve skutečnosti bydlí ve vlastním bytě nebo domě pouze něco pře 60 %, což odpovídá i výsledkům sčítání lidu domů a bytů v roce 2011. V příštích 12 měsících plánuje pořízení vlastního bydlení 10 % dotázaných a v horizontu 2 až 5 let dalších 26 % respondentů.

Zajímavé výsledky přinesl průzkum i s ohledem na financování budoucího bydlení.

„Těší mě, že průzkum ukázal, že Češi jsou poměrně dobří hospodáři a při pořizování bydlení kombinují úvěry a půjčky s vlastními zdroji,“ říká dále Pavel Vaněk a upřesňuje, že s využitím hypotéky počítá při financování nového bydlení 63 % dotázaných, 33 % předpokládá financování pomocí stavebního spoření. 46 % má pro účely pořízení bydlení našetřenu vlastní hotovost, 14 % pak počítá i s půjčkou od příbuzných nebo přátel.

Důvody k pořízení vlastního bydlení jsou nasnadě. Společné bydlení s partnerem či partnerkou, potřeba soukromí a nezávislost na rodičích jsou u mladších ročníků základní důvody pro pořízení vlastního bydlení.  Jen 17 % uvádí nutnost stěhování za prací a narození dítěte bylo či je důvodem u 11 % respondentů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let.
Odpověď na téma: Nárůst objemu hypoték 46%
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Rychlý výlet do Helsinek

Do Finska jsem se vydala poprvé. Bylo to na pozvání kamarádky, která právě maturovala. Tak proč si neudělat krátký výlet? Začátkem června jsem letěla na prodloužený

Celý článek »