Články

Výtvarná díla v Litomyšli pojištěna na 55 milionů

16.6. 2015 Žádné komentáře Pojištění majetku, Události

Litomyšl nabízí v těchto dnech znovu významný expoziční počin s celou řadou výstav po celém městě. Jádrem je přehlídka Jeden svět nestačí mapující umění devatenáctého století.

Návštěvníci mohou spatřit díla Ludvíka Kohla, Antonína Machka, Antonína Mánesa, Františka Tkadlíka, Josefa Führicha, Josefa Mánesa, Josefa Navrátila či Karla Purkyně. Vzhledem k tehdejší příslušnosti našich zemí k Rakousku-Uhersku lze výstavu vnímat i jako „příběh“ monarchie, kde nechybí i velká evropská jména, zastoupená v Litomyšli Carlem von Blaas, Leopoldem Ernstem, Alexandrem Clarotem, Rudolfem von Alt, Thomasem Enderem, a dalšími. Hodnota vystavených skvostů dosahuje téměř padesáti milionů korun. Tomu samozřejmě odpovídají mimořádná bezpečností opatření pro převoz i vystavení děl.

Na dalších několik milionů korun byla vyčíslena expozice Obrazové příběhy Milady Marešové umístěná v domě U Rytířů od 5. června do 6. září 2015, rovněž pojištěná u UNIQA pojišťovny.

Obě výstavy jsou pojištěny systémem „z hřebíku na hřebík“. Krytí tedy zahrnuje jak cestu exponátů na výstavu a po skončení zpět k vlastníkům, tak i celou dobu jejich výstavy v Litomyšli. Znamená to shromáždit všechna díla na jedno místo, zajistit pro ně bezpečné podmínky po celou dobu vystavování, a nakonec se postarat o jejich převoz zpět. Transporty zajišťuje specializovaná firma. Po celou dobu trvání výstavy jsou kontrolovány podmínky v expozici a panují mimořádná opatření proti odcizení nebo poškození.

UNIQA je tradičním pojišťovacím partnerem v umění.

Pojištění.cz Fóra Výtvarná díla v Litomyšli pojištěna na 55 milionů

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 5 let, 7 měsíci.
Odpověď na téma: Výtvarná díla v Litomyšli pojištěna na 55 milionů
Informace o uživateli: