Češi začínají utrácet, ekonomika roste

„Pozitivní nálada spotřebitelů podpořená klesající nezaměstnaností a přece jen nějakým růstem příjmů se v letošním roste pozitivně odráží na větší zájmu obyvatel nakupovat nejen auta, ale i další spotřební zboží, pohonné hmoty a potraviny,“ vysvětluje analytik Petr Dufek z ČSOB.

Tržby obchodníků rostly celé letošní první čtvrtletí, a to o šest procent, což je nejrychleji od roku 2008. V samotném březnu růst mírně zpomalil na 5,9 procenta z únorových 6,3 procenta. Útraty klesly jen u oděvů a obuvi, jinak rostly. Zvýšily se i tržby za automobily.

Podle analytiků chuť českých spotřebitelů nakupovat stále roste a čísla z prvního čtvrtletí naznačují, že motorem ekonomického růstu na straně poptávky bude letos spotřeba domácností.

Celý článek : Obchodníkům se daří. Maloobchodní tržby v dubnu vzrostly o šest procent

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let, 3 měsíci.
Odpověď na téma: Češi začínají utrácet, ekonomika roste
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Výlet do Edinburgu

Cestování je mojí velikou vášní. Když byla možnost udělat si prodloužený víkend do Edinburgu, nebylo o čem přemýšlet. Přímý let z Prahy do Edinburgu je

Celý článek »

Pozdrav z Ghany

Výlet do Ghany nebyl úplně výlet v pravém slova smyslu. Šlo o práci dobrovolníků, pomoc v nemocnici. Na dobrovolnický program jsme se přihlásily s kamarádkou

Celý článek »