Finanční gramotnost u Čechů není růžová

Nalézt člověka, který by v nějaké formě nevyužíval služeb bank, pojišťoven či jiných finančních ústavů, dnes již téměř nelze.

Další důležitou oblastí finančních služeb jsou pojistky, především z toho důvodu, že plní zcela zásadní funkci. Kvalitně pojištěno by mělo být všechno, co má pro jedince značnou hodnotu a je těžko nahraditelné. Za základ lze považovat životní pojištění osoby, která je živitelem rodiny, a pak pojištění nemovitosti, ve které rodina bydlí.

Mnozí však pojištění hodně podceňují, což opět souvisí s nižší finanční gramotností. Paradoxně mezi velké neznalce pojištění patří nejmladší generace, což vyplynulo z průzkumu České asociace pojišťoven.

Celý článek : Účet zdarma, chytře investovat a pojistit se

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let.
Odpověď na téma: Finanční gramotnost u Čechů není růžová
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Pozdrav z Ománu

Absolutní monarchie Sultanát Omán leží u Arabského moře v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Do Ománu jsme jeli pouze za sluníčkem a odpočinkem (četba knih a

Celý článek »

Pozdrav z Malty

Výlet lodí kamkoliv po světě, je prostě paráda. Pokud je loď dostatečně veliká, vlny minimální a posádka milá. Vlastní zkušenost je nepřenositelná, ale zkusím se

Celý článek »

Pozdrav ze Sicílie

Palermo Většině z nás se po vyslovení města Palerma vybaví sicilská mafie. Ovšem pokud jste cestovatelé, určitě si návštěvu tohoto nádherného historického města nenechte ujít.

Celý článek »