Finanční gramotnost u Čechů není růžová

Nalézt člověka, který by v nějaké formě nevyužíval služeb bank, pojišťoven či jiných finančních ústavů, dnes již téměř nelze.

Další důležitou oblastí finančních služeb jsou pojistky, především z toho důvodu, že plní zcela zásadní funkci. Kvalitně pojištěno by mělo být všechno, co má pro jedince značnou hodnotu a je těžko nahraditelné. Za základ lze považovat životní pojištění osoby, která je živitelem rodiny, a pak pojištění nemovitosti, ve které rodina bydlí.

Mnozí však pojištění hodně podceňují, což opět souvisí s nižší finanční gramotností. Paradoxně mezi velké neznalce pojištění patří nejmladší generace, což vyplynulo z průzkumu České asociace pojišťoven.

Celý článek : Účet zdarma, chytře investovat a pojistit se

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let, 5 měsíci.
Odpověď na téma: Finanční gramotnost u Čechů není růžová
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Výlet do Edinburgu

Cestování je mojí velikou vášní. Když byla možnost udělat si prodloužený víkend do Edinburgu, nebylo o čem přemýšlet. Přímý let z Prahy do Edinburgu je

Celý článek »

Pozdrav z Ghany

Výlet do Ghany nebyl úplně výlet v pravém slova smyslu. Šlo o práci dobrovolníků, pomoc v nemocnici. Na dobrovolnický program jsme se přihlásily s kamarádkou

Celý článek »