Finanční gramotnost u Čechů není růžová

Nalézt člověka, který by v nějaké formě nevyužíval služeb bank, pojišťoven či jiných finančních ústavů, dnes již téměř nelze.

Další důležitou oblastí finančních služeb jsou pojistky, především z toho důvodu, že plní zcela zásadní funkci. Kvalitně pojištěno by mělo být všechno, co má pro jedince značnou hodnotu a je těžko nahraditelné. Za základ lze považovat životní pojištění osoby, která je živitelem rodiny, a pak pojištění nemovitosti, ve které rodina bydlí.

Mnozí však pojištění hodně podceňují, což opět souvisí s nižší finanční gramotností. Paradoxně mezi velké neznalce pojištění patří nejmladší generace, což vyplynulo z průzkumu České asociace pojišťoven.

Celý článek : Účet zdarma, chytře investovat a pojistit se

 

 

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 8 let, 10 měsíci.
Odpověď na téma: Finanční gramotnost u Čechů není růžová
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Jste připraveni na velké mrazy?

Škoda způsobená mrazem Pojištění proti zamrznutí vodovodních trubek je specifický druh pojištění, který pokrývá škody způsobené zamrznutím a následným prasknutím vodovodních trubek ve vaší domácnosti

Celý článek »