Bohatneme, ale Němce doženeme až v roce 2055

Podle nejnovějších studií Češi bohatnou, ale Němce doženeme nejdříve v roce 2055. Jmění v hodnotě nad 100 tisíc dolarů má u nás zhruba 200 tisíc domácností, což je 5%. Zatímco v západní Evropě je to 61% obyvatel a v Americe 54%.

Za dolarové milionáře se může prohlásit 10 tisíc českých domácností a to jsou 0.2% ze všech obyvatel ČR.

České domácnosti jsou ve vztahu k HDP (hrubému domácímu produktu) stále bohatší. Jsme na tom lépe než třeba Slováci nebo Poláci. A poroste-li česká ekonomika stále stejným tempem, tedy cca o 4% ročně, Němce bychom měli dohnat v roce 2055.

Celý článek: Češi bohatnou, ale Němce doženou až v roce 2055, říká studie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let, 1 měsícem.
Odpověď na téma: Bohatneme, ale Němce doženeme až v roce 2055
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Pozdrav z Ománu

Absolutní monarchie Sultanát Omán leží u Arabského moře v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Do Ománu jsme jeli pouze za sluníčkem a odpočinkem (četba knih a

Celý článek »

Pozdrav z Malty

Výlet lodí kamkoliv po světě, je prostě paráda. Pokud je loď dostatečně veliká, vlny minimální a posádka milá. Vlastní zkušenost je nepřenositelná, ale zkusím se

Celý článek »

Pozdrav ze Sicílie

Palermo Většině z nás se po vyslovení města Palerma vybaví sicilská mafie. Ovšem pokud jste cestovatelé, určitě si návštěvu tohoto nádherného historického města nenechte ujít.

Celý článek »