Experti doporučují životní pojistku alespoň na milion

Češi si uzavírají životní pojištění s krytím na případ smrti v průměru pouze na 150 tisíc – dle průzkumů České pojišťovny. U České spořitelny jde o částku v průměru půl milionu, ani to není ideální. Doporučení je uzavřít tuto čásku ve výši trojnásobku vašeho ročního příjmu.

Typickým klientem pojišťovny

je pětatřicátník s mladou rodinou a často také s hypotékou. Narození potomka a nákup nemovitosti, spojený s vysokým finančním závazkem, ho přinutí přemýšlet o své životní situaci a uzavřít životní pojištění. A ovlivňují také nejvíce pojišťovaná rizika, k nimž patří především smrt, invalidita, trvalé následky úrazu, pojištění pro případ hospitalizace a běžných úrazů. Češi si postupně uvědomují, že drobnější úraz je finančně příliš neohrozí, a chtějí být pojištěni proti závažným rizikům.

Na dnešním trhu životního pojištění je mnoho produktů na výběr, pojišťovny nabízí variabilní možnost podle přání a potřeb zákazníka.

Celý článek a výpis zajímavých produktů životního pojištění od konkrétních pojišťoven uvedly Hospodářské noviny v článku : Lidé podceňují pojistky pro případ smrti. Několik set tisíc korun většinou nestačí

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let, 3 měsíci.
Odpověď na téma: Experti doporučují životní pojistku alespoň na milion
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Pozdrav z Ománu

Absolutní monarchie Sultanát Omán leží u Arabského moře v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Do Ománu jsme jeli pouze za sluníčkem a odpočinkem (četba knih a

Celý článek »