Články

Experti doporučují životní pojistku alespoň na milion

17.3. 2015 Žádné komentáře Životní pojištění

Češi si uzavírají životní pojištění s krytím na případ smrti v průměru pouze na 150 tisíc – dle průzkumů České pojišťovny. U České spořitelny jde o částku v průměru půl milionu, ani to není ideální. Doporučení je uzavřít tuto čásku ve výši trojnásobku vašeho ročního příjmu.

Typickým klientem pojišťovny

je pětatřicátník s mladou rodinou a často také s hypotékou. Narození potomka a nákup nemovitosti, spojený s vysokým finančním závazkem, ho přinutí přemýšlet o své životní situaci a uzavřít životní pojištění. A ovlivňují také nejvíce pojišťovaná rizika, k nimž patří především smrt, invalidita, trvalé následky úrazu, pojištění pro případ hospitalizace a běžných úrazů. Češi si postupně uvědomují, že drobnější úraz je finančně příliš neohrozí, a chtějí být pojištěni proti závažným rizikům.

Na dnešním trhu životního pojištění je mnoho produktů na výběr, pojišťovny nabízí variabilní možnost podle přání a potřeb zákazníka.

Celý článek a výpis zajímavých produktů životního pojištění od konkrétních pojišťoven uvedly Hospodářské noviny v článku : Lidé podceňují pojistky pro případ smrti. Několik set tisíc korun většinou nestačí

Pojištění.cz Fóra Experti doporučují životní pojistku alespoň na milion

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz Pojištění.cz a poslední změna proběhla před 4 roky, 3 měsíců.

Odpovědět: Experti doporučují životní pojistku alespoň na milion
Informace o Vás: