Zvýšení povinného ručení

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Miroslav a poslední změna proběhla 13 let, 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #2216 Odpovědět
   Monika
   Host

   Dobrý den. Syn si pojistil své auto u pojišťovny Slavia. Poplatek za pojištění platí čtvrtletně. Po druhé splátce mu pojišťovna Slavia zaslala dopis, v němž uvádí, že poplatky za povinné ručení se mu zvyšují asi o 126Kč čtvrtletně. Omlouvali to tím, že všechny pojišťovny v dnešní době zdražují. Co si o tom myslíte?Má právo pojišťovna zvyšovat jen tak vůbec nějaké pojistné, když smlouva byla předem dána na určitou finanční částku?Vždyť co je psáno, to je dáno.Děkuji.

  • #2217 Odpovědět
   Miroslav
   Host

   Dobrý den, to je trh a s tím se nedá nic dělat. Pojišťovna může měnit výši pojistného, což vám musí oznámit, a vy s tím buď mlčky budete souhlasit, nebo v případě nesouhlasu máme právo do 1 měsíce od doručení změny výše pojistného pojistnou smlouvu vypovědět. Pokud propásnete, musíte buď dál platit, nebo pokud chcete přejít jinam, najít jiné kličky k ukončení smlouvy. Je jich celkem dost, ale je to otrava: dávat značky do depozitu, fiktivně změnit majitele vozidla, zkusit výpověď dohodou… Momentálně řeším to stejné.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Zvýšení povinného ručení
Informace o uživateli: