Zrušit ŽP ING Smart?

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Lucie Menšíková a poslední změna proběhla 11 let, 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1136 Odpovědět
   Petra
   Host

   Dobrý den, mám uzavřené ŽP ING Smart pouze na spoření. Bylo mi doporučeno jako výhodný produkt na spoření 🙁 TeĎ se všude dozvídám, že na spoření není vhodný – bohužel pozdě. Spořím 2 roky. Mohli byste mi prosím poradit, jak mám nejlépe postupovat: zrušit ho a přijít o 24 tis. nebo ho nechat běžet a raději se spokojit s nízkým úročením(výnosem), ale žádnou ztrátou. Nebo opravdu i třeba po 30-ti letech to bude stále ztrátové a nic to nevydělá?
   Děkuji moc za konkrétní rady!

  • #1137 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Dobrý den, Petro,

   máte dvě možnosti
   zrušit a nést tuto nemalou ztrátu, ale pozor. Pokud budete spořit dále, budou se "nůžky" mezi vkladem a výnosem neustále rozvírat

   nebo se domluvit s pojišťovnou, ukončit "spoření" a nechat tam zbytek na životní pojištění na dobu, kterou to pokryje. Některé, ty slušnější pojišťovny, na tuto variantu přistupují.

   Přeji při výběru spořícího programu a dalších produktů hodně štěstí. Bez nich se nikdo v Evropě neobejde, ale platí pravidlo 3
   tužka
   papír
   selský rozum
   povídání nezávislých finančních poradců je jen povídání, bez relevantního základu

  • #1138 Odpovědět
   Lucie Menšíková
   Host

   Dobrý den Petro,

   životní pojištění bohužel není ideálním produktem na spoření. Domnívám se, že k naplnění vaší potřeby Vám měl být nabídnut jiný finanční produkt.

   S pozdravem,

   Lucie Menšíková

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Zrušit ŽP ING Smart?
Informace o uživateli: