Diskuzní fórum / Poradna

Zrušit ŽP ING Smart?

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Zrušit ŽP ING Smart?

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (0 hlasů) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Lucie Menšíková a poslední změna proběhla před 6 roky, 4 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #1136 Odpověď
  Profilový obrázek
  Petra

  Dobrý den, mám uzavřené ŽP ING Smart pouze na spoření. Bylo mi doporučeno jako výhodný produkt na spoření 🙁 TeĎ se všude dozvídám, že na spoření není vhodný – bohužel pozdě. Spořím 2 roky. Mohli byste mi prosím poradit, jak mám nejlépe postupovat: zrušit ho a přijít o 24 tis. nebo ho nechat běžet a raději se spokojit s nízkým úročením(výnosem), ale žádnou ztrátou. Nebo opravdu i třeba po 30-ti letech to bude stále ztrátové a nic to nevydělá?
  Děkuji moc za konkrétní rady!

 • #1137 Odpověď
  Profilový obrázek
  Jaroslav Roubíček

  Dobrý den, Petro,

  máte dvě možnosti
  zrušit a nést tuto nemalou ztrátu, ale pozor. Pokud budete spořit dále, budou se "nůžky" mezi vkladem a výnosem neustále rozvírat

  nebo se domluvit s pojišťovnou, ukončit "spoření" a nechat tam zbytek na životní pojištění na dobu, kterou to pokryje. Některé, ty slušnější pojišťovny, na tuto variantu přistupují.

  Přeji při výběru spořícího programu a dalších produktů hodně štěstí. Bez nich se nikdo v Evropě neobejde, ale platí pravidlo 3
  tužka
  papír
  selský rozum
  povídání nezávislých finančních poradců je jen povídání, bez relevantního základu

 • #1138 Odpověď
  Profilový obrázek
  Lucie Menšíková

  Dobrý den Petro,

  životní pojištění bohužel není ideálním produktem na spoření. Domnívám se, že k naplnění vaší potřeby Vám měl být nabídnut jiný finanční produkt.

  S pozdravem,

  Lucie Menšíková

Odpovědět: Zrušit ŽP ING Smart?
Informace o Vás:
test