Diskuzní fórum / Poradna

Zrušení smlouvy Diamant od České pojišťovny

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Zrušení smlouvy Diamant od České pojišťovny

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (0 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Honza a poslední změna proběhla před 6 roky, 2 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #1270 odpověď
  Profilový obrázek
  NIKA

  Dobrý den, chtěla bych poradit.

  Můj manžel uzavřel v úterý 5.3. 2013 pojištění Diamant, hned jsem zjišťovala jestli je to tak výhodné, jak paní tvrdila, ale bohužel nebylo. Ve čtvrtek 7.3. jsme volali na info-linku, jakým způsobem to můžeme zrušit, tak jsme hned na doporučení v pátek 8.3. podali na pobočku žádost o zrušení. Účinnost smlouvy měla být až k 1.4.2013 !!!! Takže jsme to stihli, dokud smlouva ještě nenaběhla a myslím, že docela s předstihem.

  Je možné, že Česká pojišťovna může vymáhat storno poplatek 500 Kč, i když jí nevznikla žádná škoda, protože smlouva ještě nenaběhla a byla zrušena do 3 dnů….???

  Je možné proti tomuto poplatku nějak bojovat? Principielně.

  Pozn.: Navíc jsem to obvolávala a pán, na kterého mě spojili, který měl přímo nastarosti rušení smluv v ČP mi na přímou otázku odpověděl, že pokud smlouva ještě nenaběhla a byla hned vypovězena, tak by tam ten poplatek neměl být a teď pojišťovna tvrdí něco jiného.

  Děkuji za radu.

 • #1271 odpověď
  Profilový obrázek
  Jirka

  Zdravím,
  dle mého názoru nárok na stornopoplatek nevzniká, jelikož smlouvu dle zákone můžete do 2 měsíců bez udání důvodu ukončit. Máte tedy onen časový předstih.

 • #1272 odpověď
  Profilový obrázek
  Honza

  Ano mají nárok. Je to administrativní poplatek za vznik smlouvy a její úkončení. Pojišťovně tím vznikají náklady a tímto je chtějí po klientovi uhradit. Je to blíže popsané v pojistných podmínkách a má to každá pojišťovna.

Odpověď na: Zrušení smlouvy Diamant od České pojišťovny
Osobní informace:
test