Zrušení povinného ručení

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázekCyberman a poslední změna proběhla 8 let.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2218 Odpovědět
   Profilový obrázekIrena Drobílková
   Host

   Dobrý den, dokáže mi, prosím někdo poradit? Koupila jsem auto bez přepisu v TP, uzavřela povinné ručení a předchozí majitelka to své v pohodě zrušila. Nyní jsem auto prodala já, také bez přepisu a poslala do poj. Slavia dopis s žádostí o ukončení smlouvy, přílohou byla kupní smlouva na auto, kde bylo napsáno, že přepis v TP nebude proveden a že nový vlastník uzavře povinné ručení na své jméno. Přišel mi zpět dopis, že dokud nepošlu kopii TP s přepisem nebude má výpověď akceptována. Poslala jsem na Slavii mail s dotazem co mám dělat – nikdo neodpověděl. Volala jsem na linku Slavie a tam mi slečna řekla, že kvůli podvodným kupním smlouvám jde povinné ručení zrušit jen k výročnímu datu uzavření smlouvy. Mám již jiné auto na které platím povinné ručení a na toto auto je uzavřeno u jiné pojišťovny a já ho mám do května platit též. Zdá se mi to nefér, dá se s tím něco dělat? Děkuji za odpovědi

  • #2219 Odpovědět
   Profilový obrázeksiky
   Host

   No ale to není bohužel dnes nic neobvyklého, "lepší" pojišťovnu co se týče tohohle případu nenajdete. Taky jsem čuměl, když tchán daroval bez přepisu dceři auto a zrovna to bylo v měsíci, kdy uzavíral pojistku s ročním placením a dcera mohla teprve po roce uzavřít svoje pov. ruč. Je to ve smlouvách všech pojišťoven, sám jsem nevěřil. Halt přepiš a většinou zaplať ekodaň nebo měj problém s pojistkou 🙂

  • #2220 Odpovědět
   Profilový obrázekSaša
   Host

   Také moc nechápu proč píšete, že Slavia není moc kvalitní. Já s ní naopak mám jen ty nejlepší zkušenosti a můžu ji vřele doporučit. Je přece logické, že pojišťovny se proti podvodům nějak bránit musí, takže to zdůvodnění mi přijde v pořádku.

  • #2221 Odpovědět
   Profilový obrázekCyberman
   Host

   Souhlasím. Také mám se Slavií dobré zkušenosti. Kromě povinného ručení od nich mám i pojištění Domov + a je to super. Mj. se to vztahuje i na věci v garáži na jiné adrese.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Zrušení povinného ručení
Informace o uživateli: