Diskuzní fórum / Poradna

Zrušení povinného ručení

Pojištění.cz Fóra Pojištění Povinné ručení Zrušení povinného ručení

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (0 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Cyberman a poslední změna proběhla před 5 roky, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #2218 Odpověď

  Irena Drobílková

  Dobrý den, dokáže mi, prosím někdo poradit? Koupila jsem auto bez přepisu v TP, uzavřela povinné ručení a předchozí majitelka to své v pohodě zrušila. Nyní jsem auto prodala já, také bez přepisu a poslala do poj. Slavia dopis s žádostí o ukončení smlouvy, přílohou byla kupní smlouva na auto, kde bylo napsáno, že přepis v TP nebude proveden a že nový vlastník uzavře povinné ručení na své jméno. Přišel mi zpět dopis, že dokud nepošlu kopii TP s přepisem nebude má výpověď akceptována. Poslala jsem na Slavii mail s dotazem co mám dělat – nikdo neodpověděl. Volala jsem na linku Slavie a tam mi slečna řekla, že kvůli podvodným kupním smlouvám jde povinné ručení zrušit jen k výročnímu datu uzavření smlouvy. Mám již jiné auto na které platím povinné ručení a na toto auto je uzavřeno u jiné pojišťovny a já ho mám do května platit též. Zdá se mi to nefér, dá se s tím něco dělat? Děkuji za odpovědi

 • #2219 Odpověď

  siky

  No ale to není bohužel dnes nic neobvyklého, "lepší" pojišťovnu co se týče tohohle případu nenajdete. Taky jsem čuměl, když tchán daroval bez přepisu dceři auto a zrovna to bylo v měsíci, kdy uzavíral pojistku s ročním placením a dcera mohla teprve po roce uzavřít svoje pov. ruč. Je to ve smlouvách všech pojišťoven, sám jsem nevěřil. Halt přepiš a většinou zaplať ekodaň nebo měj problém s pojistkou 🙂

 • #2220 Odpověď

  Saša

  Také moc nechápu proč píšete, že Slavia není moc kvalitní. Já s ní naopak mám jen ty nejlepší zkušenosti a můžu ji vřele doporučit. Je přece logické, že pojišťovny se proti podvodům nějak bránit musí, takže to zdůvodnění mi přijde v pořádku.

 • #2221 Odpověď

  Cyberman

  Souhlasím. Také mám se Slavií dobré zkušenosti. Kromě povinného ručení od nich mám i pojištění Domov + a je to super. Mj. se to vztahuje i na věci v garáži na jiné adrese.

Odpovědět: Zrušení povinného ručení
Informace o Vás:
test