Změna životního pojištění ČSOB

 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Věra a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1117 Odpovědět
   robert
   Host

   Dobrý den, v současné době mám životní pojičtění u ČSOB. Platím cca. 1250Kč,- měsíčně. Je to čistě pojištění bez spoření a zdá se mi to docela dost. Nevíte, kde by se dala smlouva porovnat s nabídkou jiných společností. Nejlépe na webu, neb nemám vůbec čas někam chodit. Děkuji
   krejcirobert seznam.cz

  • #1118 Odpovědět
   Filip Neumann
   Host

   Dobrý den pane Krejčí

   Měl jsem ten samí problém, naštěstí jsem narazil na doporučení mého známého, který mě odkázal na jeho nezavyslého pojišťovacího makléře.Který mi připravyl porovnání nabídek od konkurence jako např.Kooperativa,Allianz,Česká pojišťovna,Generali atd.

   Vše bylo rychlé a vyřízeno přes email až samozřejmě na podpis, který byl řešen poštou.

   Stačí mu zaslat naskenovanou smlouvu od ČSOB a popsat stručný popis Vašeho problému.

  • #1119 Odpovědět
   robert
   Host

   Dobrý de,
   děkuji za info.

  • #1120 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   již zde nepřispívám, jen sleduji, ale tohle mi nedalo abych neodpověděl.

   Vážený pane Karle, jakou máte jistotu, že produkt nabízený přímo zástupcem pojišťovny je pro Vás skutečně ten nejlepší a přesně odpovídá Vašim potřebám a požadavků + je cenově nejpříznivější? Každý zástupce pojišťovny Vám bude nabízet jen ty "svoje" produkty, produkt od konkurence, který bude třeba lepší Vám určitě nenabídne… 🙂

   Ohledné provizí, zástupce pojišťovny nepracuje zadarmo, jak by mohlo vyplynout z Vašich řádků, ale je také placen a to dvojím způsobem: fixní složkou platu + prémiemi za sjednaný produkt.

   Velmi známým faktem zůstává, že ať už klient produkt sjedná přes zástupce pojišťovny nebo makléře, v konečné fázi stejně zaplatí vše sám. Je to však veřejné tajemství, které pojišťovny a makléři chrání.

   A ještě si neodpustím jednu poznámku, proč bych raději makléře, než samotnou pojišťovnu, protože nebýt makléřů, tak třeba za povinné ručení či havarijní pojištění platíte vysoké sumy diktované pojišťovnami, která mají na tenhle trh monopol.

   Přeji Vám příjemný den.

  • #1121 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Vážený pane Podlesný,
   jsem laik a vzdělávám se sám, abych nenaletěl. To, co píšete je přece nehoráznost. Jak to, že si někdo vůbec může myslet, že vložením mezičlánku do jakéhokoli obchodu bude cena nižší??? O provizích makléřských společností vím, z vlastní zkušenosti, své a vůbec to nepodporuje Vaši hypotézu. Buď jste majitelem makléřské společnosti a pak chápu, že hájíte své zájmy, nebo jste tzv. "nezávislý finanční poradce", přímo závislý na provizích od sjednaných pojišťoven, pak také chápu Váš názor, ale pokud ne, pak nerozumím Vašim poznámkám. Mám přímo s pojišťovnou sjednané zákonné pojištění a od nabídky makléřských společností je přímý obchod s pojišťovnou o dost levnější, asi z toho důvodu, že nemusím přispívat jakémusi makléři, či zprostředkovateli na jeho provize?!?!?!?!
   Zatím mou rodinu, než jsem se začal vzdělávat, i když pracuji v jiném oboru, makléřské společnosti připravily o dost peněz. A nebyly to žádní diletanti – mají v Praze luxusní kanceláře, spoustu bilboardů a dokonce radili v TV jak krotit dluhy…hahaha
   Dobře nám všem, kteří jsme naletěli i těm, kteří ještě naletí na falešné sliby. Přál bych Vám vidět smlouvy na západě od našich hranic – pak byste možná pochopil.

   A přestaňte nám tlouct klíny do hlavy-je to nechutné.
   -hlavně, když si jdou lidé pro své "naspořené" prostředky!!!!

   Už i policie ČR vydala letáky s varováním…..

   Příjemný večer

  • #1122 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Vážený pane Roubíčku,
   nejsem majitelem makléřské společnosti, ani "nezávislým finančním poradcem", což by samo o sobě ani nemohlo být možné. Pojem nezávislý finanční poradce je samo o sobě nesmyslem, neboť poradce je vždy závislý na vůli mateřské firmy pro kterou sjednává produkty, společnostem v obchodním styku s jeho mateřskou firmou, náladě trhu a především na poptávce a nabídce. Takže výše uvedený pojem není tudíž pravdivý a každý poradce, makléř (doplňte si dle svého uvážení) je pouze obchodníkem, reagujícím na výše uvedené skutečnosti.

   Co se týká provizí zprostředkovateli, tak samotná cena za pojištění je naprosto shodná s cenou pojišťovny, neboť samotná pojišťovna uděluje makléřské společnosti něco jako velkoobchodní cenu – což je provize samotnému zprostředkovateli. Nehledal bych za tím mnoho vědy, protože se jedná o obchod jako každý jiný a větším obratem (přes makléře) se pojišťovně také zvýší obrat = zisk. Tím bych odpověděl na Vaši námitku na tzv. "mezičlánek" a navýšení ceny pojišťovna vs. makléř. Pokud tedy tvrdíte, že jste pouze laik a vzděláváte se sám (což oceňuji a fandím Vám), pak docela chápu Vaše mezery ve věci fungování makléřského trhu a s tím spojený náhled na věc – z mého pohledu však velmi zaujatý.

   Ad. povinné ručení, bych jen upřesnil, že díky makléřským společnostem, které vyvíjely tlak na samotné pojišťovny, pomohly v mnoha případech dosáhnout nemalých úspor na pojištění motorových vozidel i pro tzv. škodníky, kteří by zajímavé ceny se svým bonusem (rozhodnou dobou) nebyli schopni dosáhnout. Samotnou kapitolou je pak havarijní pojištění.

   Určitě se shodneme, že Vaše narážky byly vůči společnosti Partners, jejíž zaměstnancí jsou skutečně autory pořadu Krotitelé dluhů vysílané dříve na ČT2. Tady bych si dovolil jen malou poznámku, že je to vždy jen a jen o lidech, nikoliv o společnosti samotné. Namátkou bych mohl jmenovat další společnosti, které však již byly postihnuty pokutou zákonného dohledu trhu – ČNB za nekalé obchodní praktiky. 😉 Luxusní kanceláře (co pro Vás znamená pojem "luxusní"? Myslíte sídlo či kancelář v Praze nebo podlahovou plochu, případně inventář, sekretářku 🙂 ???) má spousta společností v Praze (vč. pojišťoven) a to i mimo finanční sektor. Mimochodem, přál bych Vám viděl kancelář ministra financí. 🙂 Tímto tedy nechápu Vaši narážku v souvislosti na tenhle fakt.

   Dovolil bych si však připomínku k ukládání (spoření) peněz, které Vám očividně nedá spát. Vy pořád pletete do všeho pojišťovny, ale nikde neuvádíte proč je investice volných prostředků určených ke spoření (přip. investici) vložená do pojistného produktu snad ta nejvíce nákladová a nejméně vhodná pro klienta, naopak velmi zisková pro pojišťovnu nebo zprostředkovatele. Také fakt, že jakákoliv investice s výhledem zisku nad 1 až 2% p.a. je vždy pouze spekulativní s možností ztáty části investovaných prostředků v kratším investičním horizontu (řekněme 10-15 let), případně reálným výhledem ke snížení ročního výnosu. A také proč je jednorázová investice většího objemu prostředků nevhodná. V příspěvcích níže jste opěvoval nějakou smlouvu (zřejmě již asi tuším, o co se jedná), která Vám zajistí výplatu přesné částky po ukončení platnosti smlouvy (tzn. po dojetí do konce předjednané doby platnosti smlouvy). Tohle mi zaručí i termínovaný vklad, případně stavební spoření, při postupných vkladech. Jednoduchým výpočtem s použitím průměrné inteligence (neberte to prosím jako útok na Vás), selského rozumu, zahrnutí alespoň průměrné výše inflace, současnou ekonomickou situací ve světě a především v EU (ovlivňuje nás nejvíce) a především nutnosti veškerý výnos při výběru naspořených prostředků zdanit daní z příjmů fyzických osob se lehce dopočítáte, že Vaše zaručeně zisková smlouva je na konci období spoření v těžké ztrátě, i když to na první pohled tak nevypadá a objem skutečně investovaných prostředků je skutečně nižší, než konečná částka při výplatě na konci smlouvy. Děkuji za nabídku, ale takovou smlouvu nepotřebuji a raději budu peníze ukládat třeba na spořící účet, což samotné mi stačí k dosažení úplně stejného efektu spoření s lepšími podmínkami při případném výběru v průběhu trvání smluvního vztahu a hlavně bez nutnosti měsíčně skutečně peníze ukládat (sankce, pokuty atd.). Pokud mohu mluvit za sebe, tak se mi mnohem příznivěji jeví investovat (nikoliv spořit či ukládat) volné prostředky spekulativním způsobem za dodržení určitých zásad, které riziko případné ztráty pomáhají minimalizovat a tím můj případný výnos alespoň z části ochránit, než být vědomě smířen se situací, že moje smlouva bude na 100% po ukončení předjednané doby ve ztrátě. Pane Roubíčku, je dobře že se vzděláváte, dle mého názoru by Vám ale neškodilo se vzdělávat ještě intenzivněji, brát věci s nadhledem a nezaujatě a především přestat nabízet potencionálním "ovečkám" zde v diskuzi jakékoliv produkty, aniž skutečně víte, zda-li je to pro toho dotyčného člověka výhodné a potřebné, samozřejmě tedy za předpokladu pravdivosti Vašeho tvrzení, že pracujete v jiném sektoru, než finančním. (o čemž začínám mít jisté pochybnosti – viz. Vaše odpověď na můj dotaz k výše zmiňované "záhadné" spořící smlouvě)

   Pokud je mi známo, tak policie nechala vydat letáky s varováním vůči společnostem nabízejícím nebankovní půjčky, takže bych poprosil o uveřejnění zdroje, jinak tuto informaci beru jako "jedna bába povídala".

   K "západním" trhům a smlouvám bych se snad jen vyjádřil k realitě v UK, kterou jsem na vlastní kůži na několik let zkusil (pojištění vozidla – naše ceny jsou ještě luxusní, úrazové pojištění), kde je trh mnohem a mnohem více rozvinutý, regulovaný a hlídaný (a také případně postihovaný). Tam je však finanční gramotnost populace na úplně jiné úrovni, neváhal bych dokonce použít termín na jiném levelu, plus fakt, že tamní občané se mohou svěřit do péče skutečného specialisty, který musí splňovat podmínky na vzdělání (min. college) a kvalifikaci (EFPA) (ne jak v ČR jen absolvovat velmi lehký kvalifikační test a zaplatit poplatek za registraci PPZ u ČNB) a nezkouší doslova "operovat sami sebe", i když o financích nic nevědí, stejně jako třeba v televizní reklamě s panem Čtvrtníčkem pro již Vámi zmiňovanou (a zřejmě Vámi oblíbenou v opačném slova smyslu) firmu Partners, která však vystihla situaci v naší zemi naprosto dle reality a dokonale. Bohužel situace v ČR je stále ještě tak "100 let před opicemi" s mizerným výhledem do budoucna, který je podporován i samotnou "náturou" zdejších občanů.

   Přeji Vám příjemný den.

  • #1123 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   A znáte toto????

   http://finance.idnes.cz/pripad-ctenarky-stala-se-obeti-nekalych-praktik-f56-/poj.aspx?c=A130129_153430_poj_sov

   to není z mé hlavy !!!!!!

   A podle mých chabých znalostí je toto naprosto běžná situace v naší zemi. A nemyslím, že uzavírají takto výhodné smlouvy hloupí lidé. Jen nepředpokládají "kvalitní" informace od finančních poradců. A případů přibývá a přibývá…..

   Hezký den

  • #1124 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den pane Roubíčku,
   rád bych znal odpověď na otázku, která zní: A přečetla si dotyčná, co vlastně podepisuje???

   Tohle také o něčem vypovídá.

   Ovečka podepíše cokoli, co jí nabulíkují do hlavy aniž by si ten cár papíru vůbec přečetla a pak pláče a prská špínu kolem. 😉

   Přeji Vám příjemný den.

  • #1125 Odpovědět
   Věra
   Host

   Pane Karle, není to až tak pravda. Byla jsem svědkem, kdy pracovnice a tedy jsem předpokládala, že i odbornice mi sdělovala takové bludy, za které by ji ve středověku upálili…Takže doporučuji nebýt zaslepen předsudky.Vše je totiž v lidech a ne v institucích.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Změna životního pojištění ČSOB
Informace o uživateli: