Životní investiční pojištění Top Life ING

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel MICHAL a poslední změna proběhla 11 let, 10 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #638 Odpovědět
   Marie
   Host

   Dobrý den,
   nechala jsem se známým vmanévrovat do výše uvedeného IŽP.Sjednal mi ještě další připojištění a měsíčně platím přes 2000,-Kč.Teď mi poprvé předal informace, tzv.výroční zprávu, kde jsem se mimo jiné dozvěděla o navýšení kvůli inflaci a že ho mohu odmítnout.Zjistila jsem, že navýšení proběhlo i vloni a tím, že jsem neodmítla a dlužím.Nechci mít dluhy, tak jsem zaplatila.Je fakt, že pojištění a různým zkratkám nerozumím, ale to mě neomlouvá…Ovšem „poradci“ už nevěřím a uvažuji buď o zrušení, byť se ztrátou všeho vloženého nebo ponížení na minimální částku a přehodnocení připojištění s tím, že nemusím mít pojištění na smrt(jsem sama), spíš bych měla mít zajištění pro případ nemoci, neschopnosti, invalidity..pro případ úrazu a jeho důsledků mám.Do důchodu mám 14 let.Co si o tom myslíte?Smlouvu mám necelé 2 roky. Děkuji.

  • #639 Odpovědět
   MICHAL
   Host

   Dobrý den, uzpůsobil bych si připojištění dle toho co píšete a co potřebujete. Navyšování pojistného si můžete zrušit. Nevím do jakého fondu investujete, ale u tohoto produktu není nic moc dobrého na výběr. Je pravda, že při zrušení přijdete o všechny peníze co jste tam vložila, ale když si uzavřete smlouvu s levnějším připojištěním, tak to na tom za těch 14 let zase ušetříte. Současně bych zbylé peníze bych investoval do fondů, které dlouhodobě prokazují slušnou výkonnost.

  • #640 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   paní Marie má již jen 14 let do důchodu, smlouva jí běží již 2 roky a Vy jí navrhujete zrušit stávající jí a sjednat si novou? A víte o tom, že takto klientku poškodíte a také že doba potřebná pro investiční pojištění, aby se tzv. zlomilo (začlo vykazovat zisk – laicky aby klient dostal více peněz než tam vložil) činí 12 až 15 let od počátku pojištění (dle výkonnosti)? Paní Marii bych na spoření navrhnul spíše zrušit veškerá pojištění rizik až na to základní a realokovat podílové jednotky do nějakého stabilnějšího fondu obchodujícího s dluhopisy či rovnou do Garantovaného fondu, současně snížit měsíční pojistné na 1000Kč a zbylých 1000Kč vkládat na penzijní připojištění. Nyní od státu získá příspěvek 150Kč, od nového roku již 230Kč (zhodnocení tedy 23% p.a. bez rizika liknavosti fondů!) 14 let do důchodu není zase tak moc a celkové zhodnocení penzijního fondu tak nebude příliš deformováno i v případě malého zhodnocení samotného fondu.

   Přeji krásný den.

  • #641 Odpovědět
   MICHAL
   Host

   Psal jsem, že je možnost sjednat si jiný produkt s levnějším připojištěním, což v případě Top Life ING není problém. Ztracené peníze ušetří na menší platbě do připojištění v dalších 14 letech. Snížení IŽP na 1000,- s investováním do fondů se zhodnocením 4-6% (u Top Life jsou fondy na velmi špatné úrovni) a druhou 1000,- do penzijního připojištění nic nezkazí.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Životní investiční pojištění Top Life ING
Informace o uživateli: