Zhodnocení a cílová částka ve smlouvě

 • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel MTMichael a poslední změna proběhla 11 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1027 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Vážení, žádali jste někdy Vaše finanční poradce, když s Vámi řeší smlouvu o dlouhodobém penzijním, investičním či kapitálovým žívotním, či jiném pojištění, aby Vám nabízené zhodnocení, tj. cílovou částku napsali do smlouvy….Po čtení Vašich příspěvků si to nemyslím….Smlouva přeci musí mít závazek klienta, kolik a jak dlouho bude spořit – platit, ale zároveň i závazek společnosti, co bude na konci spořícího cyklu….pokud máte smlouvy, kde chybí závazek společnosti (a je jedno, která to je), pak neočekávejte žádné zázraky na konci spoření…"Slibem nezarmoutíš"…a věřte, že na konci svého "nezávislého" finančního poradce těžko potkáte….
   Jdu svtem a štu ty "hrůzy" kde slibovali lidem této země zářné cíle naspořených prostředků a chrochtání v důchodu, či bezstarosté jízdy……. a investice do úplně jistých fondů, či akciích…a na konci cyklu…..raději nemluvit…..
   Přeji všem příjemný den……. 🙂

   Píšu dle vlasních zkušeností a zkušeností mých přátel…..

  • #1028 Odpovědět
   Popelka10
   Host

   Úplný odpůrce pojištění nejsem, ale řeším otázku příspěvku zaměstnavatele na životní a penzjní připojištění. Až nedávno jsem se dozvěděla, že po řádném ukončení smlouvy a výplaty odbytného mi z výnosu a to je i příspěvěk zaměstnavatele, srazí srážkovou daň !!! Tak když mi bude podnik přispívat třeba 500,- Kč 30 let, měla bych dostat 180000,- Kč, ale pojišťovna srazí 27 000,- Kč na daň !!! To je pokud si to vyberu jednorázově. Pokud zvolím výběr odbytného po měsíci, tak daň nezaplatím, ale jak dlouho peníze budu čerpat ? Kdo ví ???? A tak je to zřejmě i u životního pojištění….. Existuje nějaký způsob, jak tuto daň neplatit při jednorázovém odbytném ? Jaké smlouvy sjednávat ??

  • #1029 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   existuje jiná společnost s úplně jinými pravidly,která si nesrazí žádnou srážkovou daň i při jednorázové výplatě. A hlavně nevypočítává doživotní rentu podle naspořeného kapitálu. Jen u všech zhodnocených spoření – do plusu si stát srazí zákonnou daň z výnosů spoření, ale to je normální u všech typů, kde je zhodnocení.

  • #1030 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   A sjednávat smlouvy, kde je písemně garantována cílová částka. Pozor u investičních ŽP na vysoké poplatky…..

  • #1031 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Vážený pane Roubíčku,
   žádná instituce a opakuji ještě jednou naprosto žádná Vám nikdy nebude písemně garantovat nějakou předem dohodnutou přesnou částku k výplatě v dlouhodobém horizontu třeba 30 let už i z důvodu, že během investování resp. spoření se může cokoliv změnit jak z Vaší strany, tak ze strany instituce. Můžete třeba zaplatit o splátku méně a nastal by problém. Proto ani právně není možné přesně takovou částku garantovat. Bavíme se o investování nikoliv pravidelném důchodu či výhře. Pokud bychom se bavili o investičním životním pojištění, tak tam už se dá zakotvit částka k výplatě při dožití, má to však několik háčků. A hlavně musíte být upozorněn na fakt, že výplata podléhá dani z příjmu. Pokud trváte na nějaké písemné garanci, tak jediné co by snad mohlo být garantováno je, že součet Vašich příspěvků do investování resp. spoření se bude rovnat odbytnému na konci smlouvy bez zohlednění jakýchkoliv státních příspěvků, zhodnocení či inflace. Jednoduše řečeno bude tam jen to, co si sám přesně vložíte. A to se ještě bavíme jen o penzijním připojištění a aby toho nebylo málo, tak uzavřené pouze maximálně do konce listopadu tohoto roku. Osobně jsem trochu k tomuto prostředku na ukládání peněz skeptický, protože bych nerad viděl to, co se stalo v Maďarsku, kde byly penzijní připojištění znárodněny státem. Státu bych rozhodně nedůvěřoval jako výkonnému správci mých financí, protože nám historicky dokazuje, že je ten nejhorší hospodář.
   Každý tedy nechť si své volné prostředky odkládá tak, jak uzná sám za vhodné. Za 20 či 30 let budou někteří s výsledkem spokojeni, další se budou tlouct do hlavy proč si nespořili a třetí skupině pravděpodobně ani nedojde v čem bylo zakopáno jádro pudla 😉

   Přeji příjemný den.

  • #1032 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   dani z příjmu budou podléhat obě dvě varianty výplaty. Za tohle ale nemůže pojišťovna, ale stát. A 27000Kč Vám srazí pouze za předpokladu, že se nezmění výše daně z příjmu, o čemž jsem přesvědčen, že se změní.

   Přeji příjemný den.

  • #1033 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Vážený pene Podlesný,

   i Vy, jako já před nedávnem, se velmi mýlíte. Na trhu je produkt, který smluvně – tzn. písemně ve smlouvě garantuje vyplacenou částku a to i třeba za 4O let a to vždy vyšší než je vklad klienta.
   Je jasné, že při porušení smluvních závazků ze strany klienta dojde i ke změně smlouvy, ale to si ovlivňuje každý střadatel sám a nese svou osobní zodpovědnost. Když přestanete platit např. elektřinu, také Vás odpojí. Chcete-li se dozvědět více, můžete mne kontaktovat (jarbk@seznam.cz)- domluvit si schůzku – rád Vám poskytnu osobně informace (prosím osobně). Po telefonu, ani e-mailem informace nepodávám.

  • #1034 Odpovědět
   Popoelka10
   Host

   Jasně, srážková daň múže být mnohem jiná za 30 let. Ale vypadá to, že je asi jedno, kam peníze od zaměstnavatele budu dávat. Jen jsem překvapená, že mnoho lidí s tímto zdaněním vůbec nepočítá- asi se o tom nikde moc nepovídá. A je možné, že při předčasném zrušení by zaměstnanec měl dodanit ještě jednou příspěvek od zaměstnavatele sám a pojišťovna by odvedla ještě další dań z výnosu ? Nebylo by to dvojí zdanění ?

  • #1035 Odpovědět
   pavel
   Host

   Dobrý den,

   upozorňuji na neobjektivně prezentované informace – aneb manipulace člověkem!!!!! – ale podle Vašich příspěvků to vypadá, že jste "poradce" – tak sbíráte klientelu různými způsoby…

   Selský rozum říká, že nemohu dostat slib s konkrétním číslem, kolik na konci dostanu – a to z mnoha důvodů… prvním jsem já sám (na penzijní fond si mohu poslat více, nebo méně.. nebo neposlat vůbec > tedy nedodržím stále stejné podmínky/ něco změním i na smlouvě… a tedy nemohu dostat prve slíbené – což je logické že… a pokud to tam poradce dopíše, nemá to žádnou váhu, dokonce věřím, že by takovou smlouvu ani nikdo neakceptoval. Dále např. zhodnocení, které se pohybuje (investice, inv. živ. poj.) – a tedy je každý rok připsán jiný obnos fin. prostředků… to má řešit společnost jak..? Nemůže dát slib, který by nemohla splnit a určitě se tedy nemůže nikdo zavázat k něčemu takovému jak to popisujete.

   Jako člověk z branže si tu děláte reklamu – možná efektní na náběr klientů, ale před svými kolegy dokazujete své velmi slabé "dovednosti" – bohužel za peníze klientů.

   Dále Vám musím říci, že většina pojistných smluv se píše na tzv. návrh, tedy nikoliv smlouva… i nová smlouva se chová jako návrh do jejího schválení a přijetí pojišťovnou…

   Mlžíte, protože toho tolik nevíte, nebo tu s úmyslem manipulujete lidmi……..? Je mi líto Vašich klientů…

   pavel

  • #1036 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den pane Pavle,
   myslím, že jste zrovna trefil přímo do cíle! 🙂

   Přeji příjemný den.

  • #1037 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Vážený pane Pavle,
   Váš dopis vychází z naprosté nevědomosti, nebo……… 🙂
   Máte zkušenosti s místními i když v zahlraničí vlastnícími, společnostmi. Je mi to líto, ale na západě od našich hranic by nikdo s takovými společnostmi, které negarantují písemně ve smlouvě (tedy i v návrhu) cílovou minimální částku mých CELOŽIVOTNÍCH ÚSPOR, žádnou smlouvu (návrh) neuzavřel. Jen u nás je jakýmsi národním s portem podpesat svůj závazek a nechtít žádný závazek protistrany. S Vámi bych chtěl obchodovat: Vy mi do smlouvy napíšete závazek, že mi např. prodáte své auto a já Vámtam naoplátku NENAPÍŠU kolik Vám za něj zaplatím a provedeme převod….. to je Váš výklad ?!?!?!
   Je samozřejmé, že při změně podmínek smlouvy ze strany klienta, provede, ale opět PÍSEMNĚ i s cílovou GARANTOVANOU částkou odpovídající provedné změně.
   Je mi líto Vašich klientů ….opět neotřelé: slibem nezarmoutíš a až si půjdeš pro své celoživotní úspory ve společnosti, kterou zastupujete, Vy už u toho nebudete ?!?!?! I toto, jsem od Vás podobných, už slyšel…"je něco prohnilého ve ……."

   Ps.: v mnoha případech je v investičním životním pojištění částka nákladů daleko vyšší než připisovené "výhodné" úročení… i toto jsem viděl mnohokrát na vlastní oči 🙂
   A nestydím se za své celé jméno

   A pokud chcete Vy sám vidět návrh smlouvy a smlouvu s cílovými písemně garantovanými částkami, kontrolovanými ČNB, jsem Vám k dispozici

  • #1038 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Pane Podlesný, i Vám bez problémů ukáži vou slouvu(i návrh)!!!!!!

   a nevím, kdo je tdy manipulátor…….

   ukážete mi Vy svoji????????

   něco Vám vadí, že jste tak agresivní?!?!?!

  • #1039 Odpovědět
   Ivana Hajdová
   Host

   Dobrý den pane Pavle a pane Podlesný,
   rozhodně po přečtení veškerých příspěvků na této straně mám stejný názor jako vy.Odpovědi rozhodně nejsou objektivní, pro laika je to velmi efektivní ale lidi z oboru neopijete rohlíkem.

   S pozdravem Hajdová

  • #1040 Odpovědět
   Eva Jandová
   Host

   Pane Roubíčku, pod jakou hlavičkou skupiny nezávislých zde lovíte své ovečky ???

  • #1041 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Dobrý den paní Jandová,

   jen jsem těžce a hlavně draho nasbíral své zkušenosti….a člověk se učí i dále…..nejsem "nezávislý" finanční poradce…jen mě děsí český trh z tzv. zabezpečením na penzi, úrazovými pojistkami……. A to, co se tady dělo v posledních dnech ze strany PF…no fuj. Říkat lidem, že se mohou zabezpečit tak, že jim stát garantuje tzv. černou nulu….a to je výhoda….?!?!?!?! Neustále tu někdo využívá naší finanční negramotnosti. Televizní masáž byla opravdu výtečná!!!!!! O investičních životních pojištěních se nehodlám ani vyjadřovat. A když už jsme u těch nezávislých finančních poradcích – ti jsou tak závislí na provizích, že je to až neskutečné. Ve stejném případě nabídnou jeden finanční dům a jeho produkty a v tom samém jiný….kdo víc maže – toho prosazuji = největší prospěch musím mít já Tvůj nezávislý finanční poradce….

  • #1042 Odpovědět
   MTMichael
   Host

   Pane bože,vy jste jako jeden člověk co se kasal že dělal zástupce ředitele u ČP a pak prohlásil jak je IŽP na nic a že je lepší cpát peníze na 2% úrok.Povím vám jenom toto.Zjistěte si jak fungují podílové fondy,čím jsou ovlivněny a proč musí pracovat alespoń 10 let.Taky zapomínáte na tu krásnou věc jako je inflace.spousta lidí s i spoří na 2% zhodnocení a nezajímá je to že inflace je 2-3% ročně,takže když to spočítáte,buď to si spoří pod inflačně a nebo tak tak že zvládají inflaci a jejich zhodnocení je 0% Takoví lidi jako vy později dojedou na ty svoje názory a takový lidí já už upřímně lituji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Zhodnocení a cílová částka ve smlouvě
Informace o uživateli: