Diskuzní fórum / Poradna

Základní životní pojištění

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Základní životní pojištění

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek MTMichael a poslední změna proběhla před 6 roky, 7 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #1089 odpověď
  Profilový obrázek
  Martina Slavíková

  Dobrý den, měla bych prosím dotaz- je mi 35 let a chtěla bych si sjednat nějaké úplně nejzákladnější životní pojištění pro případ smrti úrazem i nemocí. Jaké je u kterékoliv pojišťovny úplně nejnižší možné měsíční pojistné? S investičním pojištěním nepočítám, předpokládám, že na investice existují lepší produkty než jakákoliv pojistka:) Předem děkuji za rady.

 • #1090 odpověď
  Profilový obrázek
  Miroslav Trávníček

  Dobrý den,
  ve Vašem případě bude nejlepší zvolit formu rizikového životního pojištění. Pro stanovení nejnižší pojistné částky je potřebné znát výši zajištění (pojistnou částku) a další potřebné údaje (zaměstnání,sportovní aktivity),které mohou pojistné u různých pojišťoven ovlivnit.

 • #1091 odpověď
  Profilový obrázek
  Jaroslav Roubíček

  Dobrý den Martino,
  zastávám názor, že jakákoli kombinace (životko, úraz…nemoc???, spoření) je pro klienta vždy nevýhodná. Nechápu, co je to "úplně nejnižší možné pojistné"??? Životní pojištění by mělo krýt zcela případné půjčky, nebo hypotéku….. popřípadě zanechat potomkům nějakou finanční rezervu kdyby došlo k plnění!!!! Existují ŽP s klesající tendencí. Úrazovka musí krýt Vaše každoměsíční životní náklady v případě, že úraz zanechá vážné tralé následky. Mít tzv. bolestné, při zlomené noze dostat jednorázově "na nové kozačky", je z hlediska zabezpečení okrajovou záležitostí a k dennímu odškodnění pobytu v nemocnici se opravdu nehodlám vyjadřovat!?!?!? Opravdové pojištění nemoci….myslím si, že neexistuje – VŽDY ČTĚTE POJISTNÉ PODMÍNKY!!!!! HLAVNĚ VÝLUKY Z POJISTNÉHO!!!! Upozorňuji, že je toto můj soukromý názor a nikoho nechci poučovat. Vychází však z hořkých zkušeností a pozor na sliby/chyby…

 • #1092 odpověď
  Profilový obrázek
  Martina Slavíková

  Velmi děkuji za cenné rady! Jedná se mi hlavně o zabezpečení syna pro případ mé smrti. Nakonec jsem asi vybrala ŽP s klesající tendencí od Generali.

 • #1093 odpověď
  Profilový obrázek
  Martina Slavíková

  Děkuji moc za radu, myslím, že jsem už nalezla správné řešení pojistkou od Generali.

 • #1094 odpověď
  Profilový obrázek
  Petr Ludvík

  Dobrý den,
  vzhledem k Vašemu věku bych pojistku u Generali nevolil.
  Přijde Vás to na daleko větší peníze.

 • #1095 odpověď
  Profilový obrázek
  Milan Kraváček

  to zrovna není dobře zvolení pojišťovna neplni tak jak by měla…

 • #1096 odpověď
  Profilový obrázek
  MTMichael

  Dobrý den,nevím co si přesně představit pod pojmem základního úrazového pojištění.Ale myslete na to že pokud budete nějakou pojistku si sjednávat,tak aby byla nastavena tak,aby pokryla vaše nenadálé situace.Je hezké mít levnou úrazovou pojistku,ale k čemu vám je když nepokryje vaše potřeby,doporučuji tedy udělat finanční analýzu vašich potřeb,navíc jste mladá,tak vás to nebude zase tolik stát.Rád bych vám poradil společnost,která by mohla být zajímavá pro vás,ale nemůžu z důvodů reklamy a taky protože,neznám váš zdravotní stav a minulost.Pokud by jste chtěla výhodné spoření bez pojištění s vysokým úročením,tak vám doporučuji přímé investice,kde zaplatíte jednorázový poplatek za založení cca 3000kč,ten však nemusíte platit najednou,bude vám odečten z výnosů,takže jakoby nezaplatíte nic a dál už platíte jen za vedení,které je v řádu korun.Navíc to má další výhody a to takové že nemáte výnosy blokované po dobu dvou let a navíc se vyhnete danění,ovšem tím že výnosy nedaníte,tak si je nemůžete ani odepisovat jako je třeba u Investičního životního pojištění.

Odpověď na: Základní životní pojištění
Osobní informace:
test