Diskuzní fórum / Poradna

Zajímavý průzkum o pojištění a jeho výsledky

Pojištění.cz Fóra Obecná diskuze Různé Zajímavý průzkum o pojištění a jeho výsledky

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (0 hlasů) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla před 6 roky, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #666 Odpověď
  Profilový obrázek
  Petr Horák

  Dobrý den,
  v rámci svojí bakalářské práce realizuji dotazník týkající se znalosti pojištění lidmi. Vzhledem k tomu, že se pravdepodobně zajímáte o oblast pojištění, myslím si, že by pro Vás mohly být zajímavé i jeho výsledky. Ty by měly být v horizontu několika dní zveřejněny. Stále však hledám další respondenty, tak bych vás chtěl v případě vašeho zájmu poprosit o vyplnění. Pokud vás toto téma nezajímá, tak se omlouvám za SPAM.

  https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFB4MkJZaGRyV1ZBQXA1NTNXc0VqaXc6MQ#gid=0

  Díky!
  Petr Horák

 • #667 Odpověď
  Profilový obrázek
  Tomáš Podlesný

  Dobrý den pane Petře,

  z vlastní zkušenosti z terénu mohu s klidným svědomím uvést, že znalosti pojištění lidmi jsou tristní, neřku-li nulové. Bohužel tohoto stavu velice často a rádi zneužívají "poradci", kteří dokážou, po "velmi náročném" dvoudenním školení na mateřské firmě, utáhnout klienta na vařenou nudli, vyrušit dobře nastavenou pojistnou smlouvu a nahradit ji svým vlastním paskvilem, který nedostatečně pokrývá potřeby klienta, skrytým za honbou o vlastní zisk. Podle toho pak také vypadá pojistný trh. Pojišťováci, resp. makléři jsou pak veřeností vnímáni jako "švábi", kteří klienta rozhodně nutně musí obrat o peníze. Je také však fakt, že kamenné pobočky samotných pojišťoven na tom nejsou o mnoho lépe, i když se tak tváří. Bohužel také z druhé strany, všeobecné povědomí lidí o pojištění je nulové, proto je téměř vždy problém v případě pojistného plnění. Platí, že za málo peněz je málo muziky a pojišťovna plní vždy jen to, co je sjednáno ve smlouvě…tečka.

  Přeji příjemný den.

Odpovědět: Zajímavý průzkum o pojištění a jeho výsledky
Informace o Vás:
test