Zajímavý průzkum o pojištění a jeho výsledky

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla 12 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #666 Odpovědět
   Petr Horák
   Host

   Dobrý den,
   v rámci svojí bakalářské práce realizuji dotazník týkající se znalosti pojištění lidmi. Vzhledem k tomu, že se pravdepodobně zajímáte o oblast pojištění, myslím si, že by pro Vás mohly být zajímavé i jeho výsledky. Ty by měly být v horizontu několika dní zveřejněny. Stále však hledám další respondenty, tak bych vás chtěl v případě vašeho zájmu poprosit o vyplnění. Pokud vás toto téma nezajímá, tak se omlouvám za SPAM.

   https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFB4MkJZaGRyV1ZBQXA1NTNXc0VqaXc6MQ#gid=0

   Díky!
   Petr Horák

  • #667 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den pane Petře,

   z vlastní zkušenosti z terénu mohu s klidným svědomím uvést, že znalosti pojištění lidmi jsou tristní, neřku-li nulové. Bohužel tohoto stavu velice často a rádi zneužívají "poradci", kteří dokážou, po "velmi náročném" dvoudenním školení na mateřské firmě, utáhnout klienta na vařenou nudli, vyrušit dobře nastavenou pojistnou smlouvu a nahradit ji svým vlastním paskvilem, který nedostatečně pokrývá potřeby klienta, skrytým za honbou o vlastní zisk. Podle toho pak také vypadá pojistný trh. Pojišťováci, resp. makléři jsou pak veřeností vnímáni jako "švábi", kteří klienta rozhodně nutně musí obrat o peníze. Je také však fakt, že kamenné pobočky samotných pojišťoven na tom nejsou o mnoho lépe, i když se tak tváří. Bohužel také z druhé strany, všeobecné povědomí lidí o pojištění je nulové, proto je téměř vždy problém v případě pojistného plnění. Platí, že za málo peněz je málo muziky a pojišťovna plní vždy jen to, co je sjednáno ve smlouvě…tečka.

   Přeji příjemný den.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Zajímavý průzkum o pojištění a jeho výsledky
Informace o uživateli: