Odstoupení od smlouvy životního pojištění

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Petr Šťastný a poslední změna proběhla 8 let, 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #756 Odpovědět
   Jana
   Host

   Dobrý den,

   1. července jsem uzavřela u Koop. ŽP s možností mimořádného vkladu. Pojištění jsem s „poradkyní“ nastavila na 400 Kč a mim.vklad na 1000 Kč, protože po 2 letech bych měla více peněz k výběru než třeba u ČP. Předtím jsem měla právě smlouvu u ČP, kterou jsem tedy chtěla zrušit. Když jsem ale zažádala o zrušení smlouvy, bylo mi řečeno, že bych přišla o téměř polovinu naspořené částky. Zvažuji tedy možnost odstoupení od smlouvy u Koop. do 2 měsíců,ale zajímalo by mne, jestli dostanu nazpět i zaplacený mimořádný vklad 1000 Kč, protože pojištění jsem již platila za měsíc červenec.
   Prosím, poraďte mi.

   Děkuji.

  • #757 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   a to Vám "poradkyně" neřekla, že předčasným zrušením smlouvy příjdete o část peněz? Podivné, nicméně přesně vím, proč nebylo sděleno – protože by poradce neměl produkci za novou smlouvu. Po dvou letech budete mít možnost vybírat pouze to, co bylo vloženo mimořádným vkladem, z běžného pojistného vybrat nepůjde bez ztráty části hodnoty.

   Doporučil bych návštěvu pobočky Kooperativy, kde Vám přesně vyčíslí stav, přes telefon Vám to bohužel nesdělí. Pokud chcete odstoupit od nové smlouvy, máte možnost to udělat kdykoliv a bez 6ti týdenní výpovědní lhůty, ale za předpokladu podáni žádosti max. do 2 měsíců od vzniku pojištění. (ne podpisu smlouvy!)

   přeji příjemný den.

  • #758 Odpovědět
   byrokrat
   Host

   Dobrý den.

   Vaše příspěvky jsou velmi příjemné, nicméně jste se patrně překlepl… takže nikoliv "ode dne vzniku pojištění, ale ode dne podpisu oběma smluvními stranami:-)

   viz citace zákona…:

   § 22
   Výpověď

   (2) Pojistitel nebo pojistník mohou soukromé pojištění vypovědět do 2 měsíců ode dne uzavření pojistné smlouvy. Dnem doručení výpovědi počíná běžet osmidenní výpovědní lhůta, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká.

  • #759 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   pane kolego děkuji za opravu, máte samozřejmě pravdu. Jedná se o zákon č.37/2004Sb.

   Přeji příjemný den.

  • #8046 Odpovědět
   Kratochvilova
   Host

   Dobry den,timto odstupuji od smlouvy c.1422826771 a smlouvy c.1422826775 ve lhute 2 mesicu od uzavreni smlouvy.Vzhledem k tomu,ze jsem jeste pojistne neuhradila prosim o vycisleni pomerne casti pojistneho.Dekuji, s pozdravem Kratochvilova S.

   • #8048 Odpovědět
    Petr Šťastný
    Správce

    Pravděpodobně se jedná o omyl. My životní pojištění nenabízíme. Zřejmě jste ho uzavřela jinde.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Odstoupení od smlouvy životního pojištění
Informace o uživateli: