Vrácení zálohy za seminář ZFP

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Katka a poslední změna proběhla 11 let, 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2788 Odpovědět
   hana
   Host

   Dobrý den!
   Dne 11.1.2012 jsem zaplatila zálohu 1000Kč na vzdělávací seminář ZFPA, který stojí 2100 Kč. Nyní nechci seminář absolvovat ani v žádném náhradním termínu. Rozdíl 1100 Kč do celé částky 2100 Kč za účast na semináři jsem ještě neuhradila. Má právo ZFP v případě, že se semináře nezúčastním a také nedoplatím rozdíl 1100 Kč do celé výše poplatku 2100 Kč, tento rozdíl po mě žádat nebo podat na mě exekuci? ( na dokladu o zaplacení v hotovosti je uvedeno, že "Přihláška je platná pouze v případě, je-li zaplacen poplatek za zákl. seminář, který se v případě neúčasti považuje za storno poplatek uplatněný vůči žadateli o účast na semináři a slouží ke krytí nákladů, které vznikly organizační firmě.Smluvní strany se dohodly, že jejich vzájemné vztahy se budou řídit zák.č.513/1991 obch.zákoník.Po uplynutí jednoho měsíce je uplatněno 100% storno seminaristovi.
   Děkuji za odpověď
   Hana

  • #2789 Odpovědět
   jarda
   Host

   Nejenže nemusíš nic doplácet, ale musí Ti vrátit těch 1000 Kč. Nevznikly jim žádné náklady, je to pouze psychologický nátlak. Nikdy se nic dopředu neplatí, to je základ obchodu. Určitě nemáš ani daňový doklad. Požádej toho chytráka, který Tě oblbnul, o vrácení peněz a když to odmítne, potom trestní oynámení – oklamání, podvodné jednání a vymámění peněz na základě důvěry /podvod, paragraf 250 trestního zákona/. A zveřejnéní na netových fórechm je jich na toto téma dost. A média.

  • #2790 Odpovědět
   hana
   Host

   Doklad o zaplacení v hotovosti (1000 Kč) asi bude daňovým dokladem, ale jak jsem psala, mám obavu, aby nějakými praktikami nezačali po mě vymáhat po prodlené době zbytek nezaplacené částky.
   Mohu dostat adresu na nějaké fórum? Děkuji.

  • #2791 Odpovědět
   jarda
   Host

   Daňový doklad má své znaky dané zákonem, tak popiš, jaký máš ten doklad.
   Debaty najdeš v Google zadáním třebas"zfp podvod"

  • #2792 Odpovědět
   Katka
   Host

   Dobrý den Hani. Jak to dopadlo vrátili Vám zálohu a nebo ne. Máme teď stejný problém. Na seminář nejdeme ale peníze se jim vrátit nechce.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Vrácení zálohy za seminář ZFP
Informace o uživateli: