Diskuzní fórum / Poradna

Vrácení daní při životní pojistce

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Vrácení daní při životní pojistce

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (0 hlasů) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Zdeněk a poslední změna proběhla před 8 roky, 5 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #461 Odpověď
  Profilový obrázek
  Nikola

  Dobrý den,
  prosím o radu. Zaměstnavatel se na mě nyní obrátil z dotazem zda mám zájem o vrácení daní za rok 2010. Nemám děti, nemocná jsem nebyla, celý rok pracuji. Zatím nemám žádné spoření, jediné co si platím, je životní pojistka v částce 588,- Vůbec tomu nerozumím a nechci vypadat hloupě,ta se obracím na vás. Mám možnost dostat nějaké peníze zpět a co pro to musím udělat? Děkuji za odpověď.

 • #462 Odpověď
  Profilový obrázek
  Zdeněk

  Podle § 38g zákona o daních z příjmů, je povinen podat daňové přiznání každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč. Daňové přiznání si můžete podat sama nebo když o to požádáte do 15. února zaměstnavatele, podá ho za Vás.
  O částku, kterou jste za rok 2010 dala do životního pojištění (12×588,-), se Vám sníží daňový základ a to Vám udělá ca 1000 Kč, které dostanete zpět (a samozřejmě plus případný přeplatek na dani). Pokud si tedy necháte daňové přiznání podat zaměstnavatelem, musíte mu přinést potvrzení z pojišťovny, které by jste měla co nevidět automaticky z pojišťovny obdržet (posílají to vždy na začátku roku). A jestli si podáváte přiznání poprvé, musíte předložit i pojistnou smlouvu. Každý další rok pak bude stačit už jen to potvrzení.

Odpovědět: Vrácení daní při životní pojistce
Informace o Vás:
test