Vrácení daní při životní pojistce

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Zdeněk a poslední změna proběhla 13 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #461 Odpovědět
   Nikola
   Host

   Dobrý den,
   prosím o radu. Zaměstnavatel se na mě nyní obrátil z dotazem zda mám zájem o vrácení daní za rok 2010. Nemám děti, nemocná jsem nebyla, celý rok pracuji. Zatím nemám žádné spoření, jediné co si platím, je životní pojistka v částce 588,- Vůbec tomu nerozumím a nechci vypadat hloupě,ta se obracím na vás. Mám možnost dostat nějaké peníze zpět a co pro to musím udělat? Děkuji za odpověď.

  • #462 Odpovědět
   Zdeněk
   Host

   Podle § 38g zákona o daních z příjmů, je povinen podat daňové přiznání každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč. Daňové přiznání si můžete podat sama nebo když o to požádáte do 15. února zaměstnavatele, podá ho za Vás.
   O částku, kterou jste za rok 2010 dala do životního pojištění (12×588,-), se Vám sníží daňový základ a to Vám udělá ca 1000 Kč, které dostanete zpět (a samozřejmě plus případný přeplatek na dani). Pokud si tedy necháte daňové přiznání podat zaměstnavatelem, musíte mu přinést potvrzení z pojišťovny, které by jste měla co nevidět automaticky z pojišťovny obdržet (posílají to vždy na začátku roku). A jestli si podáváte přiznání poprvé, musíte předložit i pojistnou smlouvu. Každý další rok pak bude stačit už jen to potvrzení.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Vrácení daní při životní pojistce
Informace o uživateli: