Diskuzní fórum / Poradna

Úrazové pojištění hasič

Pojištění.cz Fóra Pojištění Úrazové pojištění Úrazové pojištění hasič

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Marek a poslední změna proběhla před 7 roky, 1 měsícem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #824 odpověď
  Profilový obrázek
  Radim

  Dobrý den,
  má dotaz a potřebuji poradit. Před cca 10 lety asi jsem si zřídil Dynamik ČP s tím, že jeho součástí je úrazovka. Platím 800 Kč a úrazovka z toho je 198 Kč. Minulý rok jse si natrhl svalový svazek na lýtku a bylo mi uhrazeno za úraz 400 Kč. Připomenu, že jsem nemohl 3 týdny šlápnout na nohu. Chci si proto zřídit jinou úrazovku a uvažuju o ING. Máte někdo zkušenosti?

  Rovněž uvažuju o zrušení Dynamiku. Pracuji jako hasič, je mi 34 let.

 • #825 odpověď
  Profilový obrázek
  Tomáš Podlesný

  Dobrý den,
  tohle je přesně důvod, proč lidem říkám, aby se soustředili nejen na cenu za pojištění, ale především na to, co je ve smlouvě napsáno!!! Vaše smlouva byla v podstatě koncipována spíše jako investiční pojištění než jako urazové pojištění.

  Jako hasič jste pro většinu pojišťoven rizikovější, takže nejméně 3. riziková skupina. Pro tyto skupiny (3. a 4. riziková skupina) mám vytvořený speciální recept jak pojistit dle stanovených požadavků, ale za velmi nízké pojistné oproti běžné praxi. 😉 A bez nějakých kompromisů jako jsou třeba plnění za trvalé následky až od 10%-15%, pouze trvalá invalidita a jiné ústupky. Je to jen o správně navrhnuté kombinaci produktů.

  Přeji Vám příjemný den.

 • #826 odpověď
  Profilový obrázek
  Alena

  Dobrý večer, pane Radime,
  před 10 lety pojištění bylo nastaveno úplně jinak než v současné době,hodně lidí nadává na odškodnění,ale přitom to odpovídá jejich úrazovému pojištění.Vy máte 2 možnosti,buď zrušit Dynamika, přijdete sice o nějaké peníze,ale není to tak hrozné,nebo vyloučit z této pojistky úraz,ponechat pouze spořící část,dá se snížit na 200Kč a udělat si nové pojištění, ve kterém je denní odškodnění úrazu od 50Kč do 500Kč,příp i více,jako hasič by jste to měl o něco dražší,je v tom nemocnice od úrazu i operace,pokud je to se spořením,dá se z těchto pojistek vybírat.
  S pozdravem
  Alena

 • #827 odpověď
  Profilový obrázek
  Marek

  Dobrý den pane Podlesný,chtěl bych se s Vámi poradit popř. uzavřít životní pojištění. Máme s manželkou hypotéční úvěr a chtěl jsem manželce sjednat rizikové životní pojištění,ale dvě pojišťovny jí odmítly pojistit nebo omezily rozsah pojištění. Jednalo se nám především o pojištění na částečnou – plnou invaliditu a smrt(bez úrazového pojištění). Žena prodělala mozkovou příhodu a měla před asi deseti lety zhoubný nádor na močovém měchýři, a to je asi hlavní důvod neochoty takového člověka pojistit. Manželka, ale nemá žádné zdravotní omezení a je řádně zaměstnána.
  Přeji hezký večer.
  Se srdečným pozdravem
  Marek

Odpověď na: Úrazové pojištění hasič
Osobní informace:
test