Snížení splátky u životního pojištění

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Hejná a poslední změna proběhla 5 let, 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1097 Odpovědět
   Petra
   Host

   Dobrý den, na základě rady od finančního poradce jsem si úplně změnila strukturu životního pojištění.
   V současné době mám 3 životní pojištění:
   1/ zaměřené na úraz (platím 2700 Kč ročně) – pokrývá mi smrt úrazem (600tis. Kč, trvalé následky 600 tis. Kč, hospitalizace 300Kč na den).
   2/FLEXI pojištění (platím 729 kč měsíčně) a toto zahrnuje pojištění na smrt 10 tis.Kč, a invaliditu nemocí nebo úrazem 2mil. Kč.
   3/Allianz pojištění (platím 1220 kč měsíčně)- zahrnuje pojištění na smrt 1mil kč., travalé následky 900 tis. Kč a invalidita 3.stupně 50tis kč ročně.

   Prosím, můžete mi poradit, zda je tato skladba výhodná? V současné době peníze vydělávám,ale až budu na mateřské, budu potřebovat splátky snížit. Jde to? Děkuji.

  • #1098 Odpovědět
   Anna
   Host

   Dobry den,jestli muzu rici svuj nazor,tak to,co vam nastavil Vas "poradce" je pro me zcela nepochopitelne. Netusim,jake mohl mit duvody pro to,aby Vam zalozil 3 zivotky a jeste takto otresne nastavene. Pokud jste zdrava ,tak za ty penize,co do toho mesicne nasypete,by jste klidne mohla mit nesrovnatelne pokryta uplne vsechna rizika a jeste velmi slusne zhodnocovat penize v ramci sporici slozky na mimoradnem ucte zivotni smlouvy. Vsechno pohromade,takze by jste zbytecne nemusela platit troji vedeni uctu a troji poplatky.

  • #1099 Odpovědět
   Karolina
   Host

   Dobrý den, Petro,

   myslím si, že jste klient, kterého by chtěla každá pojišťovna mít:) platit a platit a v podstatě nic z toho nemít. Dnes jde tyto tři návrhy shrnout do jednoho variabilního pojištění, které obsahuje jak úrazové pojištění, tak také zhodnocení peněz. A to celé jde shrnout do částky od 500 do 1000 Kč. A to jste plně zajištěna.

   Ale určitě myslete na to, abyste z toho měla něco hlavně Vy a ne pojišťovna.

   Hezký den.

  • #1100 Odpovědět
   Jirka
   Host

   Dobrý den,

   přidávám se k Anně a Karolině. Dlouho jsem přemýšlel,jestli si tímhle příspěvkem někdo nedělá legraci, ale na druhou stranu i takové věci se bohužel stávájí a pak je mi Vás docela líto. Složení je naprosto katastrofální. Za to,co platíte by se dala kvalitně pojistit celá rodina a to by navíc ještě možna zbylo na spoření…

   Napište třeba Karolíně, ať Vám s tím pomůže, případně se tu znova ohlaste a já Vám poradím 😉

   Jirka

  • #1101 Odpovědět
   zitka
   Host

   Dobrý den, mně je to úplně jasné, tři životky rovná se tři provize.

  • #1102 Odpovědět
   MTMichael
   Host

   Dobrý den.Pokud můžu soudit,toho vašeho finančního poradce bych zastřelil.Nechápu proč vám něco takového dal.Za prvé,tím že máte 3 životní pojištění je pro vás vysoce nevýhodné,platíte totiž 3x poplatky.Za druhé čásky které tam máte nastavené,jsou absolutně nedostačující.Zkuste si představit že se vám stane nějaký úraz a vy budete trvale poškozena,nebudete schopná se už vrátit k normálnímu způsobu života.Představte si 600 tisíc a na druhé straně své náklady,i když připočteme že by jste dostávala nějaký invalidní důchod,jak dlouho by jste s nimi vydržela?Nebyla by jste ani schopná splatit své závazky,pokud nějaké splácíte.Jen pro představu,zkuste si zjistit kolik stojí invalidní vozík?No já vám to řeknu od 150tisíc výš.Nevím kolik vám je,takže nemůžu stanovit přesnou částku,ale měla by jste mít zajištění alespoń cca 2,5 milionu na trvalé následky a to nemluvím o ostatních připojištěních jako jsou denní odškodné,závažné onemocnění,smrt,nebo pracovní neschopnost.Co si hodně lidí neuvědomuje je to,jak moc důležité je mít správně nastavenou pojistku na určené částky.Vím to protože se v těchto věcech pohybuji a nejste první kdo na tak v uvozovkách skvělé pojištění od poradců naletěl.Na závěr vám chci říct,nechte si je jednu životní pojistku,připojištění která máte ve zbylých dvou pojistkách si nechte sjednat v té jedné,pokud je budete chtít,navíc získáváte atomatické slevy za propojištěnost a zbytek zrušte.Ušetřené peníze si dejte zhodnocovat vysokým úročením,zpočtěte si náklady a výnosy.Je spousta pojišťoven,tak nemusíte hned vzít tu první co vám někdo nabídne.Ptejte se a informujte,dřív než něco podepíšete,jsou to vaše peníze.Dofám že jsem vám trochu pomohl a všem co se budou rozhodovat,co mít a nemít.

  • #21061 Odpovědět
   Hejná
   Host

   Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká je nejnižší částka při životním pojištění. Odešla jsem do důchodu a chtěla bych to upravit. Děkuji za odpověď. Hejná.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Snížení splátky u životního pojištění
Informace o uživateli: