Diskuzní fórum / Poradna

Práva pojišťoven?

Pojištění.cz Fóra Pojištění Povinné ručení Práva pojišťoven?

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Pavel a poslední změna proběhla před 6 roky, 4 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #2222 odpověď
  Profilový obrázek
  Pavla

  Měli jsme povinne ručení i havarijní pojistku.Po jednom telefonickém hovoru jsem pánovi z poj. ještě odkývala připojištění předního skla.Manžel mě po té,ale řekl,že sklo je lehce prasklé. Tudíž připojištění blbost.Tak jsme již žádné připojištění neplatili.Pojišťovna to telefonicky urgovala.
  Včera jsme obdrželi dopis,že s námi pojišťovna ukončila smlouvu.Ukončila ji již 11.5.2013 a dopis napsala až 20.6.2013.Celou dobu jsme nevěděli,že nemáme pojištěné auto 🙁
  Má pojišťovna právo oznámit výpoveď s 5-ti týdenním zpožděním?Navíc nám od ní ještě ani nedorazily peníze zpět,ačkoliv píše,že byly poslané.

 • #2223 odpověď
  Profilový obrázek
  Pavel

  Takže jste si napřed něco objednali a pak prostě neplatili, aniž byste to řešili (např. se pokusili to připojištění zrušit)? Pokud neplatíte pojistné, tak pojištění může zanikat pěkně dlouho, tyhle věci si musíte hlídat. Taky bych se podíval spíš do toho co jsem podepsal, než se ptal tady. Pak si tu lidi stěžujou třeba na Slavii (IHMO jedna z nejlepších pojišťoven), přičemž pokud postupují tak jak vy píšete, měli by si stěžovat spíš pojišťovny na ně…

Odpověď na: Práva pojišťoven?
Osobní informace:
test