Pojišťovna Simplea zkušenosti

 • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel MirekPolák a poslední změna proběhla 1 týdnem, 5 dní.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #147697 Odpovědět
   Jakub
   Host

   Zdravím, jsem z malého města a když potřebuju něco zařídit, tak musím přejet do sousedního většího města. Abych tohle ale teď nemusel podnikat, tak jsem se díval na internetu, kdo by mi za současné situace byl schopný bez návštěvy pobočky udělat životní pojištění online. Narazil jsem na stránky kde porovnávali životní pojištění a našel jsem tam nabídku pojišťovny Simplea, která má tu možnost online. Simplea je ale pro mě neznámá pojišťovna, tak bych se rád zeptal zda jste s nimi někdo už jednal, případně jestli s nimi máte někdo už vlastní zkušenosti. Děkuji Jakub

  • #148819 Odpovědět
   Milan Poledňák
   Host

   Já myslím, že pojišťovny teďka za současné situace koronaviru fungují celkem flexibilně a k online fungování se teď připojili i ti, kteří by to jinak bez těch omezení neudělali. Prostě k tomu byli dotlačení chtíc nechtíc. Ale chápu vás, že toho chcete využít když je nyní ta možnost.

  • #149013 Odpovědět
   Aleš
   Host

   Simpleu mám od loňska, zrušil jsem staré životko a přešel k nim. Zkušenosti s nimi zatím nemám nic moc velké, ale vypočítali mi poměrně slušnou měsíční částku, kterou jsem jim ochotný akceptovat za to co mi všechno kryjí.

  • #149847 Odpovědět
   Jakub
   Host

   Pane Poledňáku taky jsem si to myslel, ale tak úplně to není pravda a ne všechny pojišťovny tuto možnost nabízejí, zvláštní při dnešní době.
   Aleši díky za vaší reakci, můžu se zeptat kolik vás u nich pojistka stojí a co všechno vám to zahrnuje? Vůbec si netroufnu odhadnout kolik se může měsíčně platit. díky

  • #150083 Odpovědět
   Aleš
   Host

   Pojistku mám vypočítanou na necelých 1500,- za měsíc, ale ono záleží na více faktorech, takže kolik platím já nemusíte platit vy, protože to zohledňuje více věcí, jestli máte děti, hypotéku, váš příjem atp. Něž jsem vyměnil pojišťovnu, tak jsem platil ještě víc, proto se mi jejich nabídka líbila.

  • #150201 Odpovědět
   Jakub
   Host

   A to v tom máte i nějaké spoření?

  • #155539 Odpovědět
   Ondřej
   Host

   Jakube, myslím, že v tom pan Aleš žádné spoření nemá. Já mám taky Simplea pojišťovnu, jedná se o relativně novou pojišťovnu, která vznikla cca před 2 lety myslím (založila ji skupina Partners, která se mimo jiné snaží už i o vlastní banku), a prezentuje se především svojí jednoduchostí (taková Air Bank mezi pojišťovnami :-)) a vysokým procentem vyplacených pojistných krytí. Já třeba platím 592 Kč měsíčně, ale jsem relativně čerstvě po studiu, bez hypotéky, bez závazků 🙂 Takže rozhodně se nemůžete řídit podle toho, kolik platí ostatní, spíš o kolik Vám nabízejí nižší měsíční platbu ve srovnání s jinými pojišťovnami.

   Jinak spoření v rámci životního pojištění obecně není velmi výhodný produkt a v podstatě odvádí pozornost od skutečné podstaty životního pojištění. I proto ho pojišťovna Simplea v rámci životního pojištění nenabízí.

  • #158145 Odpovědět
   Aleš
   Host

   Také v tom nemám žádné spoření, to možná budou mít jiné společnosti, ale ostatně jsem potom ani nijak nepátral, protože spoření už mám zajištěné jinde, tady mi šlo hlavně o to, abych byl dobře pojištěn, kdyby se mi něco stalo a rodina tak byla zajištěná a to tu je.

  • #178839 Odpovědět
   Andreas Zachariadis
   Host

   Zdravím,
   pěkný dotaz 🙂
   Abych se přidal k diskusi – Simplea pojišťovna je opravdu relativně nově vzniklá pojišťovna. Nicméně zatím má 99% plnění, což ostatní pojišťovny o sobě asi těžko mohou říkat. Tato pojišťovna se totiž zavázala k tomu, že buď bude klientovi skutečně plnit nebo ty peníze pošle na charitu ale nebude si je nechávat pro sebe. Samozřejmě, že vám ty peníze raději pošle 😉 Statisticky dokonce hradí 9 z 10 případů které by jiné pojišťovny neplnily.
   PS: Není důležité kolik platím měsíčně, ale jaké je tam krytí. Raději platit více a mít jistotu než méně a u jistotu nemít. Pro většinu lidí se ale Simplea cenově vyplatí asi nejvíc. Protože v ní pracuje asi 20 lidí, tak je totiž nízkonákladová.

   • #195265 Odpovědět
    Kateřina
    Host

    A to, kolik tam pracuje lidí a že plní 99 % atd. víte odkud? Nejste náhodou finanční poradce Partners? 🙂

  • #178841 Odpovědět
   Andreas Zachariadis
   Host

   Jinak abych k tomu ještě něco dodal,
   v dnešní době se investiční životní pojištění (IŽP) vůbec nevyplatí a zhodnocení tam není vůbec zajímavé, to si raději ty peníze navíc dávejte do nějakého dobrého fondu ;-). IŽP se nedá brát jako investiční nástroj.

  • #182589 Odpovědět
   Martin
   Host

   Dobrý den,
   já sám osobně využívám pojišťovnu Simplea. Zkušenosti s ní momentálně žádné nemám, jelikož mě nepostihla žádná nežádoucí životní situace, při které by se pojišťovna dostala do situace, kdy má povinnost plnit. Jediné co mužů momentálně říci je, že v porovnání s předchozím pojištěním vzhledem k poměru cena x výkon mi pojišťovna Simplea nastavila daleko větší pojistné částky.

   • #197037 Odpovědět
    Michal
    Host

    Mám dost podobnou zkušenost, nejdřív jsem se životkem nechtěl nic dělat, ale ze zvědavosti jsem si to nechal přepočítat a vysvětlit si blíž, co to u nich všechno obnáší a nechal se přemluvit. No vlastně mě ani moc přemlouvat nemuseli, protože mě to tu vyšlo celkově líp. Taky jsem rád, že jsem zatím pojistku nemusel použít a doufám, že to nebude ani třeba.

  • #199668 Odpovědět
   Marcel
   Host

   Se specialistou z této pojištovny jsem jednal na základě doporučení. Jak píšete kluci, jsem rád že jsem se nedostal do situace kdybych musel pojistění využít, ale mám ho tak nastavené, že i v dnešní době kdy se všechno šíleně zdražuje a je taková inflace, mě to finančně neomezuje a mám dobré krytí.

  • #199698 Odpovědět
   Filip
   Host

   Dobrý den,

   Podle toho, co jsem si zjišťoval ohledně pojišťovny Simplea, tak co se týče pojistných podmínek jsou na velice dobré úrovni.
   To samé čekací doby nastavené na 2 měsíce u invalidity, pracovní neschopnosti, závažných onemocnění, ale samozřejmě nejsou jedinou pojišťovnou na trhu.
   V čem vidím výhodu je to, že jsou schopni pojistit klienta, který už měl nějaké zdravotní komplikace, a proto jsou u některých rizik dražší než ostatní pojišťovny. Pro zdravého klienta bych, ale tuto pojišťovnu nevolil.
   V čem naopak vidím nevýhody jsou úrazová připojištění, kde plnění nebude tak vysoké jako třeba u Allianz atd.
   Z toho vyplývá, pokud je člověk bez zdravotních komplikací a aktivně sportuje (hrozí úraz, anebo tráví dost času za volantem), zkusil bych to jinde. Ve chvíli, kdy člověk má nějaké zdravotní komplikace, prodělané nemoci je to ideální volba.

  • #200014 Odpovědět
   MirekPolák
   Host

   Já jsem u této pojištovny skoro od jejich vzniku. A za sebe musím říct, že jsem spokojený. Mám super krytí, na jinou bych se už asi neobrátil. Jsem po vážném úrazu a i tak nebyl problém s pojistkou.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Pojišťovna Simplea zkušenosti
Informace o uživateli: