Pojistné plnění při nevolnosti v těhotenství

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1233 Odpovědět
   Lenka Hradilová
   Host

   Dobrý den, mám uzavřené životní pojištění od Kooperativy 7BN, kde mám ve smlouvě pojištění pro případ pracovní neschopnosti. Byla jsem na neschopence cca 3 měsíce z důvodu nevolnosti v těhotenství. Chtěla jsem uplatnit pojistné plnění nicméně mi bylo zamítnuto a sice v dopise od pojišťovny zní: Z lékařské zprávy je zřejmé, že se jednalo o PN v důsledku těhotenství. Podle příslušných pojistných podmínek neplní pojistitel za pracovní neschopnost, je-li pojištěný uznán práce neschopným z důvodu porodu, rizikového těhotenství, potratu … Ve zvláštních pojistných podmínkách pro doplňková pojištění pro případ PN je článek IX. výluky z pojištění bod b) porodu, rizikové těhotenství, potratu nebo umělého přerušení těhotenství, pokud nebylo provedeno z lékařského hlediska jako nezbytné k záchraně života pojištěného. Kod diagnozy na neschopence je 021.0 což znamená Mírná hyperemesis gravidarum – zvracení v těhotenství, což není vedeno jako porod, rizikové těhotenství ani potrat jak se ohrazuje pojišťovna. Mají to nepřesně uvedené v podmínkách a člověk se může dohadovat co tím vlastně myslí. Zvažuji odvolání. Prosím o radu. Děkuji

  • #1234 Odpovědět
   vendula kromková
   Host

   Zkuste se odvolat ,ale myslím že neuspějete:( neb těhotenství má ve výlukách každá pojištovna kromě alianz tusím….pokud máte neschopenku na těhotenství pojistovna to bere že jste na rizikovem tehotenství a proto neplní ….v každém případě ten kdo vám sjednával pojištění vás mel na tohle upozornit neb těhu je ve výlukách.

  • #1235 Odpovědět
   Lenka Hradilová
   Host

   Děkuji za odpověď. Myslela jsem, že je to bráno podle kódu diagnozy a né že to pojišťovna automaticky bere jako rizikové … nicméně zkusím

  • #1236 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den paní Lenko,
   rozhodně se pokuste odvolat, neboť se pojišťovna snaží vyhnout pojistnému plnění. Poraďte se také s právním zástupcem, případně poradenskou firmou, která se zabývá těmito případy.

   Přeji příjemný den.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Pojistné plnění při nevolnosti v těhotenství
Informace o uživateli: