Diskuzní fórum / Poradna

Pojistné plnění při nevolnosti v těhotenství

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Pojistné plnění při nevolnosti v těhotenství

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla před 6 roky, 3 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #1233 Odpověď
  Profilový obrázek
  Lenka Hradilová

  Dobrý den, mám uzavřené životní pojištění od Kooperativy 7BN, kde mám ve smlouvě pojištění pro případ pracovní neschopnosti. Byla jsem na neschopence cca 3 měsíce z důvodu nevolnosti v těhotenství. Chtěla jsem uplatnit pojistné plnění nicméně mi bylo zamítnuto a sice v dopise od pojišťovny zní: Z lékařské zprávy je zřejmé, že se jednalo o PN v důsledku těhotenství. Podle příslušných pojistných podmínek neplní pojistitel za pracovní neschopnost, je-li pojištěný uznán práce neschopným z důvodu porodu, rizikového těhotenství, potratu … Ve zvláštních pojistných podmínkách pro doplňková pojištění pro případ PN je článek IX. výluky z pojištění bod b) porodu, rizikové těhotenství, potratu nebo umělého přerušení těhotenství, pokud nebylo provedeno z lékařského hlediska jako nezbytné k záchraně života pojištěného. Kod diagnozy na neschopence je 021.0 což znamená Mírná hyperemesis gravidarum – zvracení v těhotenství, což není vedeno jako porod, rizikové těhotenství ani potrat jak se ohrazuje pojišťovna. Mají to nepřesně uvedené v podmínkách a člověk se může dohadovat co tím vlastně myslí. Zvažuji odvolání. Prosím o radu. Děkuji

 • #1234 Odpověď
  Profilový obrázek
  vendula kromková

  Zkuste se odvolat ,ale myslím že neuspějete:( neb těhotenství má ve výlukách každá pojištovna kromě alianz tusím….pokud máte neschopenku na těhotenství pojistovna to bere že jste na rizikovem tehotenství a proto neplní ….v každém případě ten kdo vám sjednával pojištění vás mel na tohle upozornit neb těhu je ve výlukách.

 • #1235 Odpověď
  Profilový obrázek
  Lenka Hradilová

  Děkuji za odpověď. Myslela jsem, že je to bráno podle kódu diagnozy a né že to pojišťovna automaticky bere jako rizikové … nicméně zkusím

 • #1236 Odpověď
  Profilový obrázek
  Tomáš Podlesný

  Dobrý den paní Lenko,
  rozhodně se pokuste odvolat, neboť se pojišťovna snaží vyhnout pojistnému plnění. Poraďte se také s právním zástupcem, případně poradenskou firmou, která se zabývá těmito případy.

  Přeji příjemný den.

Odpovědět: Pojistné plnění při nevolnosti v těhotenství
Informace o Vás:
test