Pojistka na blbost

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Jana Roselli – Pojištění.cz a poslední změna proběhla 15 let.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #2165 Odpovědět
   Dan Anderle
   Host

   Dobrý den,

   v zaměstnání jsem dostal ke své práci poměrně drahý notebook. Známá mi doporučila, sjednat si „pojištění na blbost“ pro případ, že mi spadne počítač na zem nebo ho jinak poškodím. Nevim jak se toto pojištění nazývá oficiálně a na co všechno se vztahuje.

   Děkuji D.A.

  • #2166 Odpovědět
   Jana Roselli – Pojištění.cz
   Host

   Dobrý den,

   Vaše známá Vám poradila určitě dobře. Přesný název pojistky na blbost je: pojištění odpovědnosti zaměstnance za škody způsobené zaměstnavateli.

   Pojištění odpovědnosti se vztahuje na škody způsobené na zdraví, na věci jejím poškozením nebo zničením, a na finanční škody. Na Váš notebook by se vztahovala druhá varianta – pojištění odpovědnosti za škody způsobené na věci jejím poškozením nebo zničením. Pozor ale musíte dát na krádež tohoto notebooku, protože odcizení svěřené věci je ve výlukách pojištění odpovědnosti za škodu.

   Dle zákona po Vás může zaměstnavatel požadovat náhradu škody jemu způsobené až do výše 4,5 násobku Vašeho průměrného měsíčního výdělku. Této částce by tedy měla odpovídat pojistná částka na kterou budete mít pojištění odpovědnosti za škodu sjednáno.

   Pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli si můžete online sjednat na našich stránkách.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Pojistka na blbost
Informace o uživateli: