Diskuzní fórum / Poradna

Pojistka na blbost

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (0 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Jana Roselli – Pojištění.cz a poslední změna proběhla před 10 roky, 5 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #2165 odpověď
  Profilový obrázek
  Dan Anderle

  Dobrý den,

  v zaměstnání jsem dostal ke své práci poměrně drahý notebook. Známá mi doporučila, sjednat si „pojištění na blbost“ pro případ, že mi spadne počítač na zem nebo ho jinak poškodím. Nevim jak se toto pojištění nazývá oficiálně a na co všechno se vztahuje.

  Děkuji D.A.

 • #2166 odpověď
  Profilový obrázek
  Jana Roselli – Pojištění.cz

  Dobrý den,

  Vaše známá Vám poradila určitě dobře. Přesný název pojistky na blbost je: pojištění odpovědnosti zaměstnance za škody způsobené zaměstnavateli.

  Pojištění odpovědnosti se vztahuje na škody způsobené na zdraví, na věci jejím poškozením nebo zničením, a na finanční škody. Na Váš notebook by se vztahovala druhá varianta – pojištění odpovědnosti za škody způsobené na věci jejím poškozením nebo zničením. Pozor ale musíte dát na krádež tohoto notebooku, protože odcizení svěřené věci je ve výlukách pojištění odpovědnosti za škodu.

  Dle zákona po Vás může zaměstnavatel požadovat náhradu škody jemu způsobené až do výše 4,5 násobku Vašeho průměrného měsíčního výdělku. Této částce by tedy měla odpovídat pojistná částka na kterou budete mít pojištění odpovědnosti za škodu sjednáno.

  Pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli si můžete online sjednat na našich stránkách.

Odpověď na: Pojistka na blbost
Osobní informace:
test