Pojištění rozestavěného domu

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Tomáš Sochor a poslední změna proběhla 13 let, 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2294 Odpovědět
   František
   Host

   Dobrý den,
   lze si pojistit i rozestavěný dům? A když se nemovitost dokončí, musím znovu pojisti celý majetek jako rodinný dům, nebo se jen něco upraví, nebo už je na to myšleno při sjednání? Předem děkuji za odpověď. František.

  • #2295 Odpovědět
   Jana Roselli – Pojištění.cz
   Host

   Dobrý den,

   pojistit lze samozřejmě i stavbu, nutné je pouze uvést, že se jedná o neobydlenou nemovitost – stavbu.

   Wüstenrot pojišťovna, a.s. nabízí speciální sazby pro pojištění staveb (nižší sazby pojistného), které Vám zůstávají i po kolaudaci.

   Ostatní pojišťovny nerozdělují pojištění staveb a dokončených nemovitostí.

   Cena pojistného se počítá z hodnoty nemovitosti. V případě pojištění stavby se počítá s předpokládanou hodnotou již dokončené nemovitosti.

   Po kolaudaci není nutné si sjednávat nové pojištění nemovitosti, pouze je doporučeno sjednat si také pojištění domácnosti (vybavení domu – spotřebiče, elektronika, oblečení, cennosti apod.). A je nutno pojišťovnu informovat o změně obydlenosti pojištěné nemovitosti: z trvale neobydlené na trvale obydlenou.

   U nás si můžete porovnat nabídku pojištění staveb online, pojištění nemovitosti online i pojištění domácnosti online: https://www.pojisteni.cz/srovnani/pojisteni-majetku.html

   Pokud Vás některá nabídka zaujme, je možné si pojištění sjednat online bez nutnosti návštěvy pojišťovny.

   Mějte hezké odpoledne. Jana Roselli-Pojištění.cz

  • #2296 Odpovědět
   Tomáš Sochor
   Host

   Dobrý den,

   má pojistku na auto u Allianzu, takže uvažuji o tom, že bych pojištění nemovitosti udělal také u nich a získal nějakou ještě lepší cenu, protože konkrétně Allinaz je spíš dražší (na druhou stranu jsem při pojistné události neměl problém s plněním).

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Pojištění rozestavěného domu
Informace o uživateli: