Diskuzní fórum / Poradna

Pojištění rozestavěného domu

Pojištění.cz Fóra Pojištění Pojištění majetku Pojištění rozestavěného domu

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Tomáš Sochor a poslední změna proběhla před 7 roky, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #2294 Odpověď

  František

  Dobrý den,
  lze si pojistit i rozestavěný dům? A když se nemovitost dokončí, musím znovu pojisti celý majetek jako rodinný dům, nebo se jen něco upraví, nebo už je na to myšleno při sjednání? Předem děkuji za odpověď. František.

 • #2295 Odpověď

  Jana Roselli – Pojištění.cz

  Dobrý den,

  pojistit lze samozřejmě i stavbu, nutné je pouze uvést, že se jedná o neobydlenou nemovitost – stavbu.

  Wüstenrot pojišťovna, a.s. nabízí speciální sazby pro pojištění staveb (nižší sazby pojistného), které Vám zůstávají i po kolaudaci.

  Ostatní pojišťovny nerozdělují pojištění staveb a dokončených nemovitostí.

  Cena pojistného se počítá z hodnoty nemovitosti. V případě pojištění stavby se počítá s předpokládanou hodnotou již dokončené nemovitosti.

  Po kolaudaci není nutné si sjednávat nové pojištění nemovitosti, pouze je doporučeno sjednat si také pojištění domácnosti (vybavení domu – spotřebiče, elektronika, oblečení, cennosti apod.). A je nutno pojišťovnu informovat o změně obydlenosti pojištěné nemovitosti: z trvale neobydlené na trvale obydlenou.

  U nás si můžete porovnat nabídku pojištění staveb online, pojištění nemovitosti online i pojištění domácnosti online: https://www.pojisteni.cz/srovnani/pojisteni-majetku.html

  Pokud Vás některá nabídka zaujme, je možné si pojištění sjednat online bez nutnosti návštěvy pojišťovny.

  Mějte hezké odpoledne. Jana Roselli-Pojištění.cz

 • #2296 Odpověď

  Tomáš Sochor

  Dobrý den,

  má pojistku na auto u Allianzu, takže uvažuji o tom, že bych pojištění nemovitosti udělal také u nich a získal nějakou ještě lepší cenu, protože konkrétně Allinaz je spíš dražší (na druhou stranu jsem při pojistné události neměl problém s plněním).

Odpovědět: Pojištění rozestavěného domu
Informace o Vás:
test