Pojištění proti povodním a záplavám

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Jana Roselli – Pojištění.cz a poslední změna proběhla 14 let, 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #2209 Odpovědět
   Tomáš Černík
   Host

   Dobrý den, chtěl bych pojistit nový rodinný dům a případně i domácnost proti povodním, vztahuje se na to nějaká pojistka? Jak se postupuje při sjednání pojištění proti povodním apod.? Podle čeho se posuzuje a hraje nějakou roli lokalita nemovitosti? Děkuji za odpvěď.

  • #2210 Odpovědět
   Jana Roselli – Pojištění.cz
   Host

   Vážený pane Černíku,

   nejdříve upřesním rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti. Pojištění nemovitosti se vztahuje na stavbu jako takovou a stavební součásti domu. Pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení domácnosti rodinného domu – elektronika, věci osobní potřeby, nábytek a podobně.

   K pojištění nemovitosti i domácnosti lze sjednat připojištění – odcizení a vandalismus, odpovědnost za škodu z držby nemovitosti, odpovědnost za škodu v běžném občanském životě a povodně, záplavy.

   Když je sjednáváno pojištění povodně a záplavy, zkoumá se místo pojištění – kolikrát se v místě vyskytla povodeň, zda-li se jedná o povodňovou zónu = od lokality – místa pojištění se poté odvíjí cena připojištění povodně a záplavy.

   Připojištění povodně a záplavy nabízíme i v našem on-line sjednání pojištění domácnosti i pojištění nemovitosti. Můžete si tedy porovnat nabídky pojišťoven na pojištění rodinného domu spolu s možnými připojištěními.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Pojištění proti povodním a záplavám
Informace o uživateli: