Diskuzní fórum / Poradna

Pojištění proti povodním a záplavám

Pojištění.cz Fóra Pojištění Pojištění majetku Pojištění proti povodním a záplavám

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (0 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Jana Roselli – Pojištění.cz a poslední změna proběhla před 10 roky, 4 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #2209 odpověď
  Profilový obrázek
  Tomáš Černík

  Dobrý den, chtěl bych pojistit nový rodinný dům a případně i domácnost proti povodním, vztahuje se na to nějaká pojistka? Jak se postupuje při sjednání pojištění proti povodním apod.? Podle čeho se posuzuje a hraje nějakou roli lokalita nemovitosti? Děkuji za odpvěď.

 • #2210 odpověď
  Profilový obrázek
  Jana Roselli – Pojištění.cz

  Vážený pane Černíku,

  nejdříve upřesním rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti. Pojištění nemovitosti se vztahuje na stavbu jako takovou a stavební součásti domu. Pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení domácnosti rodinného domu – elektronika, věci osobní potřeby, nábytek a podobně.

  K pojištění nemovitosti i domácnosti lze sjednat připojištění – odcizení a vandalismus, odpovědnost za škodu z držby nemovitosti, odpovědnost za škodu v běžném občanském životě a povodně, záplavy.

  Když je sjednáváno pojištění povodně a záplavy, zkoumá se místo pojištění – kolikrát se v místě vyskytla povodeň, zda-li se jedná o povodňovou zónu = od lokality – místa pojištění se poté odvíjí cena připojištění povodně a záplavy.

  Připojištění povodně a záplavy nabízíme i v našem on-line sjednání pojištění domácnosti i pojištění nemovitosti. Můžete si tedy porovnat nabídky pojišťoven na pojištění rodinného domu spolu s možnými připojištěními.

Odpověď na: Pojištění proti povodním a záplavám
Osobní informace:
test