Pojištění při nevyléčitelných nemocech

  • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pavlína Buzková a poslední změna proběhla 5 měsíci, 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #1062 Odpovědět
      Michal
      Host

      Dobrý den,
      manželce zjistili před třemi roky roztroušenou sklerozu. Hledali jsme pojišťovnu, která by ji mohla pojistit. Zvolili jsme ING, kteří prohlašovali, že neověřují zdravotní stav. Při podpisu smlouvy jsme ale raději nemoc uvedli. Po měsíci po nás chtěli zdravotní zprávu z posledního vyšetření. Za další měsíc nám přišel dopis, že pojištění je možné, ale pouze pro případ úrazu. Denní plnění za pobyt v nemocnici a náhrada ušlé mzdy odmítli do smlouvy zahrnout.
      Mohl by mi prosím někdo poradit, jestli je vůbec nějaká pojišťovna, která pojistí člověka s nevyléčitelnou nemocí, alespoň na pobyt v nemocnici?
      Děkuji

    • #1063 Odpovědět
      Jaroslav Roubíček
      Host

      Dobrý den, je mi to líto, ale z mé praxe vím, že tyto případy nikdo nepojistí, jedině za vysokou částku, ale asi ani to…pozor na všeobecné pojistné podmínky…čtěte podrobně…..úrazovku Vám nabídne každý a jsou i pojistné programy, kde nechtějí znát zdravotní stav….Ještě jednou pozor na všeobecné pojistné podmínky a hlavně na § výluky z pojistného

    • #1064 Odpovědět
      Bartošová Kateřina
      Host

      Dobrý den, zdravotní stav se nezkoumá u některých pojišťoven atím Vás příjmou, ale pokud dojde k plnění, vždy budou nahlíšet do zdr.dokumentace a plnit z toho co klient již má a nebo je to blízce spojené s nemocí, kterou již má, plnit nebude žádná pojišťovna. Bartošová

    • #1065 Odpovědět
      Dana
      Host

      Dobrý den Michale,

      existují pojištění při kterých by nebyla pojištěna přímo vaše paní ale vy a ona jako druhá osoba ( většinou se takto pojišťují rodiče s dětmi) ale dá se takto sjednat pojištění cele rodiny. V takovém případě by pojišťovna alespoň proplatila pobyt v nemocnici. Ale jak již tady bylo zmíněno záleží na pojišťovně a na podmínkách.

    • #1066 Odpovědět
      MTMichael
      Host

      Dobrý den,vaše situace je složitá,protože už vypukla nějaká nemoc,pojišťovny dávají od toho ruce pryč,nemůžu vám slíbit že to vyjde,ale zkuste Kooperativu,ty mi pojistili i dítě s náběhem na leukémii.Ano ING nezkoumá zdravotní stav,ale jen do doby než dojde k pojistné události,v tom případě si vyžádá od lékaře lékařskou zprávu.Pokud zjistí že jste nějakou zkutečnost zatajil,bere se to jako pojistný podvod a podle toho se taky zachová.Automaticky odmítne plnit,pojistnou událost a všechno s ní spojené,to by ale udělala každá pojišťovna.Přeji vám hodně šťestí

    • #1067 Odpovědět
      Zdeněk Zuna
      Host

      Mohu se s Vámi je podělit se zkušeností s touto nemocí a pro změnu,
      syn již měl uzavřenou životní pojistku a tuto nemoc odborný lékař diagnostikoval po uplynutí 3měsíční ochrané lhůty.
      Vše odpovídalo pojistným podmínkám a přesto pojišťovna odmítla plnit. Viz text odvolání:
      Uvádíte, že diagnóza byla stanovena ke dni 26.5.2011. Toto je mylná informace, neboť k tomuto datu bylo provedeno pouze vyšetření MR přičemž v pojistných podmínkách je uvedeno, v čl.3 odst. 2 písm.s), uvedeno cituji:
      Roztroušenou sklerózou se rozumí chronické onemocnění CNS vyvolané úbytkem myelinu provázené poškozením pohybových a smyslových funkcí, prokázané typickými nálezy při vyšetření CNS magnetickou rezonancí a vyšetření mozkomíšního moku. Pojistná ochrana se vztahuje pouze na případy, kdy onemocnění dosáhne stupně 6,5 dle klasifikace EDSS. Pojištěný je povinen pojistiteli předložit vyplněný tiskopis "Potvrzení diagnózy – oznámení pojistné události", jehož součástí je lékařské potvrzení o diagnóze roztroušené skleróze. Tiskopis „Potvrzení diagnózy – oznámení pojistné události“ musí vystavit odborný lékař neurologického zdravotnického zařízení na území České republiky.

      Vzhledem k tomu, že v pojistných podmínkách je uvedeno vyšetření magnetickou rezonancí a vyšetřením mozkomíšního moku PU jak tvrdíte nemohla nastat k 26.5.2011 neboť bylo provedeno pouze vyšetření MR a nebyla stanovena diagnóza. První zmínka o diagnóze je v lékařské zprávě až dne 23.6.2011, které předcházelo vyšetření mozkomíšního moku ze dne 14.6.2011. Den vzniku PU tedy můžete uvádět v souladu s Vašimi pojistnými podmínkami ke dni 14.6.2011 kdy bylo vyšetřením mozkomíšního moku doplněno vyšetření MR. Na základě těchto obou vyšetření byla stanovena diagnóza.

      Nerozumím tomu, jak chcete určit diagnózu z vyšetření MR, to by se asi nemuselo dělat vyšetření mozkomíšního moku a i kdyby tomu tak bylo, jako že není. Ve Vašich pojistných podmínkách je tedy rozpor, kdy chcete plnit ke stanovení diagnózy MR, ale v pojistných podmínkách je uvedeno na základě vyšetření MR a mozkomíšního moku. Toto je možné si vykládat dvojsmyslně, nepletu-li se jako laik, tak v tomto případě by mělo být plněno ve prospěch klienta.

      Na základě tohoto odvolání si pojišťovna vyžádala opět zdravotní dokumentaci a vyšťourala zprávu z roku 2005, kdy byl syn na vyšetření na neurologické ambulanci pro bolesti zad. Výsledek vyšetření – negativní. Doporučeno cvičení.
      Rezultát pojišťovny byl:
      Při sepsání pojistné smlouvy pojištený neuvedl problémy se zády.

      Zajímalo by mě kolik lidí při sepisování pojistné smlouvy uvede, že je občas bolí záda.

      Rád bych slyšel názor na tuto situaci i od ostatních uživatelů tohoto fora.

      Zdravím
      Zuna Zdeněk

    • #180827 Odpovědět
      Pavlína Buzková
      Host

      Dobrý den,jde o mého syna,ten si v listopadu 2020 změnil pojistku u Kooperativi,která měla platnost od ledna 2021.Bohuzel mu v dubnu 2021 diagnostikovali RS,měl nárok na denní plnění 350 Kč a 100000 za vážně onemocnění,které smlouva také zahrnovala, odkládáme všechny papíry od lékařů,z vyšetření,jak nám bylo řečeno,aby měl na výplaty nárok,ještě jsme ani nedodali vše,stále doplňujeme,aby bylo vše patrné a dnes nám z pojišťovny volali ,že synovi pojistku ruší,pro zamlčenì skutečnosti.Nic nezamlcel,vše je uvedeno jak má, má právo pojišťovna toto udělat? Prosím o radu.Dekuji

      • #180829 Odpovědět
        Pavlína Buzková
        Host

        Z toho co jsem si teď přečetla je mi slušně řečeno smutno,ten samý problém teď řešíme s naším synem,vůbec nechápu,jak tohle může pojišťovnám procházet,dokud platíme nehorázné částky,právě z důvodu, kdyby nedej bože,tak je vše v pořádku,pak přijde neštěstí v podobě nemoci dítěte a oni s námi mohou takto vyběhnout?Sami si nevíme rady,ale nechceme to tak nechat a hledám pomoc,kde se dá.Hodne štěstí, Pavlína Buzková

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Pojištění při nevyléčitelných nemocech
Informace o uživateli: