Diskuzní fórum / Poradna

Pojištění odpovědnosti řidiče autobusu

Pojištění.cz Fóra Pojištění Pojištění odpovědnosti Pojištění odpovědnosti řidiče autobusu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Jana Roselli – Pojištění.cz a poslední změna proběhla před 9 roky, 6 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #2275 Odpověď

  J.

  Vyplatí se mi jako řidiči autobusu pojištění odpovědnosti za škodu? Nebo to je součástí povinného ručení? Je nějaké pojištění odpovědnosti přímo pro mé povolání?

  Děkuji J.

 • #2276 Odpověď

  Jana Roselli – Pojištění.cz

  Dobrý den,

  pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli se jistě vyplatí. Toto pojištění se vztahuje na škody, které způsobíte zaměstnavateli. Jsou tím myšleny škody na věcech svěřených, nebo užívaných k práci, ale také škody vzniklé na zdraví a životě. Zaměstnavatel po Vás může požadovat náhradu škody až do výše 4,5 násobku Vašeho platu.

  Povinné ručení hradí škody, které způsobíte provozem vozidla třetí osobě. Škody, které byste způsobil zaměstnavateli se z tohoto pojištění hradit nebudou.

  Pro zjištění cen pojištění odpovědnosti za škody můžete využít našeho kalkulátoru: https://www.pojisteni.cz/srovnani/pojisteni-odpovednosti-za-skodu.html kde nezapomeňte zvolit variantu pro řidiče z povolání.

  Přeji pěkný den. Jana Roselli, Pojištění.cz

Odpovědět: Pojištění odpovědnosti řidiče autobusu
Informace o Vás:
test